چهارمین شكست اسپیس ایكس؛

نمونه اولیه موشك استارشیپ آتش گرفت

نمونه اولیه موشك استارشیپ آتش گرفت

آزمایش نمونه اولیه استارشیپ هنگام فرود به انفجار منتهی شد. این چهارمین نمونه اولیه از موشک این شرکت است که سرنوشت آن با انفجار خاتمه می یابد.


دریافت 19 MB
به گزارش بیست و یکم به نقل از رویترز، نمونه اولیه موشک استارشیپ (SN۱۱) روز گذشته به صورت آزمایشی به آسمان پرتاب شد اما نتوانست روی مقر تعیین شده فرود بیاید و منفجر شد. در همین راستا اسپیس ایکس اعلام نمود مهندسان مشغول بررسی این مورد هستند.
جان اینسپروکر مهندس ناسا در وب کستی در ارتباط با پرواز آزمایشی اظهار داشت: به نظر می آید ما تمام اطلاعات درباره این وسیله پرتاب را از دست داده ایم. باید دریابیم چه اتفاقی افتاده است. بقایای SN۱۱ تا فاصله ۸ کیلومتری مکان فرود پراکنده شده بود.
SN۱۱ یکی از نمونه های اولیه از موشک عظیمی است که در آینده برای حمل فضانوردان و ۱۰۰ تن بار به ماه و مریخ استفاده می شود. پیش از این هم نمونه های اولیه SN۸، SN۹ هنگام فرود منفجر شده بودند. SN۱۰ توانست به صورت عمودی روی مکان تعیین شده، فرود بیاید اما ۸ دقیقه بعد از آن آتش گرفت.
ایلان ماسک در توئیتر نوشت: مدت کوتاهی بعد از انفجار نمونه اولیه اتفاق مهمی افتاد. هنگامیکه بتوانیم قطعات موشک را بررسی نماییم متوجه می شویم این اتفاق چه بوده است.


منبع:

1400/01/13
15:44:17
0.0 / 5
891
تگهای نمونه اولیه موشك استارشیپ آتش گرفت: آزمایش , شركت , مهندس , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیست و یکم