در سنگاپور صورت گرفت؛

استفاده از سیستم تأیید هویت چهره برای امنیت مشتریان بانك ها

استفاده از سیستم تأیید هویت چهره برای امنیت مشتریان بانك ها

بیست و یکم: بانکی در سنگاپور برای تأیید هویت دقیق مشتریان خود در زمان استفاده از دستگاه های خودپرداز به استفاده از سیستم شناسایی چهره روی آورده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از زد دی نت، سیستم شناسایی چهره بانک او سی بی سی بر روی هشت دستگاه خودپرداز در سراسر سنگاپور نصب شده تا نیاز به استفاده از کارت های فیزیکی برای انجام تبادلات بانکی حذف شود.
فعلاً از این فنآوری تنها می توان برای اطلاع از گردش حساب بانکی بهره برد و امکان دریافت پول از دستگاه مقرر است در مراحل بعدی به این سیستم اضافه شود.
سیستم های تشخیص هویت بیومتریک تا قبل از این برای شناسایی افراد در محیط های اداری و شغلی به کار گرفته می شدند، اما استفاده از آنها در بانک ها تازگی دارد. انتظار می رود تا سال آینده بتوان از فناوری مورد اشاره برای سپرده گذاری، انتقال پول به سایر بانک ها و پرداخت صورت حساب کارت های اعتباری نیز استفاده نمود.
گفتنی است بررسی گردش حساب و دریافت پول محبوب ترین خدمات مورد استفاده بوسیله دستگاه های خودپرداز هستند و از هر ۱۰ تراکنش هشت تراکنش به این مساله اختصاص دارد. خدمات مورد اشاره با بهره گیری از سیستم تأیید هویت دولتی سینگ پس انجام می شود که به یک پایگاه داده از تصاویر و اطلاعات بیومتریک چهار ملیون سنگاپوری متصل است.
دولت سنگاپور از این اطلاعات برای مقابله با کلاهبرداری استفاده می نماید.


منبع:

1400/01/03
13:08:31
0.0 / 5
549
تگهای استفاده از سیستم تأیید هویت چهره برای امنیت مشتریان بانك ها: خدمات , دستگاه , سیستم , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم