برای تولید دام ؛

ایران انحصار آمریكا را در تولید كیت جنینهای آزمایشگاهی شكست

ایران انحصار آمریكا را در تولید كیت جنینهای آزمایشگاهی شكست

بیست و یکم: یک شرکت دانش بنیان با تولید کیتی که تمامی ملزومات انجام تکنیک لقاح آزمایشگاهی را دارد توانست به پژوهشگران برای تولید جنین در آزمایشگاه کمک نماید.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی، مهدی هادی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در مورد کیتی که بتازگی طراحی نموده اند، اظهار داشت: این کیت شامل ۳۶ قلم مواد و وسایل است و یکی از کامل ترین کیت های موجود در بازار بشمار می رود.
وی اضافه کرد: آمریکا، اولین کشور تولیدکننده این کیت است و ایران نیز با تولید آن بعنوان دومین تولید کننده آن معرفی گردید. از این کیت می توان برای تولید جنین های دامی در وضعیت آزمایشگاهی و تولید گاوهای شیری و گوشتی نژاد اصیل استفاده نمود. قبل از این نیز ما توانستیم با تولید یک محیط کشت آزمایشگاهی و جایگزینی آن با ۵ محیط کشت وارداتی آمریکایی، تمامی مراحل تولید جنین آزمایشگاهی را به صورت پیوسته و با یک محیط کشت بجای ۵ محیط کشت انجام دهیم.
به گفته این فعال فناور، بازار واردات این نوع کیت ها در کشور از رونق افتاده است و پژوهشگران و پژوهشگران تمایل زیادی به استفاده از این کیت ایران ساخت دارند.
مدیر عامل این شرکت همین طور بیان کرد: محصول دانش بنیان دیگر این شرکت که در حال توسعه است، تولید یک میکروفلوییدیک چیپ آزمایشگاهی است که برای تعیین جنسیت اسپرم انسان و دام استفاده می شود و می تواند در تعیین جنسیت انسان پیش از لقاح جایگزین روش های تهاجمی و روتین تعیین جنسیت انسان باشد.
وی اضافه کرد: تعیین جنسیت اسپرم دام های نژاد اصیل ارزش اسپرم مورد نظر را از لحاظ اقتصادی چندین برابر می کند و به صورت انتخابی برای تولید دام های پر شیر اصیل و موارد متنوع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
این فعال دانش بنیان همین طور اظهار داشت: رسالت ما تولید محصولات جدید و پر ارزشی است که در مرز دانش تحقیقاتی و تولیدی جهان قرار دارد و در صورت پشتیبانی از این شرکت دانش بنیان، محصولات جدید تر و حتی نوآورانه تری را تولید خواهیم کرد.


منبع:

1399/12/27
19:13:16
0.0 / 5
497
تگهای ایران انحصار آمریكا را در تولید كیت جنینهای آزمایشگاهی شكست: آزمایش , پژوهش , تحقیقات , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم