مشاهده مجدد 17 گیاه منقرض شده!

مشاهده مجدد 17 گیاه منقرض شده!

بیست و یکم: 17 نوع گیاه که تصور می شد منقرض شده اند، باردیگر مشاهده شده و مورد توجه قرار گرفته اند و الان تحت حفاظت قرار گرفته اند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در این اوقات سخت جهان، هنوز هم شنیدن یک خبر خوب شاید ذوق آور باشد. حالا تحقیقات جدید انتشار یافته در مجله Nature Plants نشان میدهد که ۱۷ گیاه که تا حالا تصور می شد منقرض شده اند، هنوز زنده هستند.
نویسندگان این مطالعه جدید نوشتند: ۱۷ گونه گیاهی بومی اروپا منقرض شده در نظر گرفته می شدند، اما پیشرفت دانش طبقه بندی و توزیع و همین طور کارهای خارجی، آنها را از وضعیت منقرض شده خارج کرده است. اینگونه ها حالا در یک چارچوب حفاظتی قرار گرفته اند.
اما فقط به این علت که حالا مشخص شده اینگونه ها منقرض نشده اند، به این معنا نیست که ایمن هستند.
"رافائل گووارتس" گیاه شناس باغ گیاه شناسی سلطنتی در انگلستان که البته در این مطالعه مشارکت نداشته است، می گوید: بدیهی است که این خبر خارق العاده ای است که این گیاهان منقرض نشده اند، ولی آنها هنوز هم به شدت در معرض خطر هستند.
اما اینگونه ها چگونه کشف شدند؟ "جولیا آلبانی روچتی" زیست شناس گیاهی و دانشجوی دکترای تخصصی در دانشگاه "روما تره"(Roma Tre) در رم ایتالیا و همکارانش تصمیم گرفتند تا تحقیق کنند که آیا همه گیاهانی که در دسته بندی منقرض شده قرار دارند، آیا واقعاً منقرض شده اند؟ آنها با لیستی از ۳۶ گونه که بطور رسمی بعنوان منقرض شده ثبت شده بودند، شروع کردند.
سپس آنها را با بانکهای بذر گیاهی، باغ های گیاه شناسی و بانک داده های عمومی مانند تسهیلات جهانی اطلاعات تنوع زیستی(GBIF) باردیگر بررسی کردند. اینجا بود که پژوهشگران متوجه تناقض هایی در داده ها شدند که منجر به این شد که ۱۷ گیاه که تصور می شد منقرض شده اند، هنوز وجود دارند.
حالا آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این گیاهان یک دفعه دیگر به جمعیت خودپایدار برسند تا از خطر انقراض رهایی یابند. این گیاهان بااینکه ممکنست هنوز منقرض نشده باشند، اما جمعیت آنها به شدت کم است و باید تلاش شود تا از حفظ آنها اطمینان حاصل شود.
منبع:

1399/12/25
22:34:49
0.0 / 5
503
تگهای مشاهده مجدد 17 گیاه منقرض شده!: پژوهش , تحقیقات , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیست و یکم