تغییر لوگوی گوگل به مناسبت زادروز مخترع ماسك جراحی

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت زادروز مخترع ماسك جراحی

به گزارش بیست و یکم گوگل روز چهارشنبه به مناسبت صد و چهل و دومین زادروزˮ وو لین تهˮ(Wu Lien-teh)پزشک متخصص اپیدمیولوژی چینی-مالزیایی که ماسک جراحی تولید کرد، لوگوی خویش را تغییر داد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، وی نخستین دانشجوی چینی تبار بود که دکترای پزشکی خویش را از دانشگاه کمبریج دریافت کرد. بعد از تحصیل وی برای کار به چین رفت و در سال ۱۹۰۸ معاون دانشکده پزشکی ارتش شد. هنگامی که در سال ۱۹۱۰ یک اپیدمی بسیار کشنده در شمال غربی چین شیوع یافت دکتر "وو لین ته" دستور تحقیق در مورد بیماری در حال شیوع را دریافت کرد و بعد از انجام کالبد شکافی بر روی یکی از قربانیان این بیماری کشف کرد که این طاعون از راه هوا پخش می شود و بسیار مسری است.
این بیماری که میزان مرگ و میر آن ۹۹.۹ درصد بود در نهایت ۶۰ هزار کشته برجا گذاشت، از راه تنفس از انسانی به انسان دیگر در حال انتقال بود. برای مقابله با گسترش، وو ماسکی تولید کرد که از پنبه و گاز (پانسمان) تشکیل شده بود تا افراد بتوانند هوای فیلتر شده را استنشاق کنند. امروزه او را یکی از پیشگامان ماسک N۹۵ می دانند چون که ایده اولیه طراحی این نوع ماسک ها از ماسک اختراع شده توسط وی گرفته شده است.
با رهبری و هدایت وی طی آن سال ها، آن اپیدمی موسوم به "طاعون منچوریان" طی چند ماه ریشه کن شد. وی برای کارش در کنترل طاعون پنومونی در سال ۱۹۳۵ نامزد دریافت جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی شد که در آن زمان این اتفاق برای اولین بار برای یک فرد چینی تبار رخ می داد. وو تا آخر عمر به کار در رشته پزشکی ادامه داد و سرانجام سال ۱۹۶۰ در سن ۸۰ سالگی بر اثر سکته مغزی درگذشت.
منبع:

1399/12/21
00:54:10
0.0 / 5
794
تگهای تغییر لوگوی گوگل به مناسبت زادروز مخترع ماسك جراحی: تولید , دانشگاه , طراحی , فیلتر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم