در قالب یك خدمت جدید؛

امكان سرمایه گذاری بیشتر روی استارت آپ ها فراهم گردید

امكان سرمایه گذاری بیشتر روی استارت آپ ها فراهم گردید

به گزارش بیست و یکم صندوق نوآوری و شکوفایی در جدید ترین اقدام، با شراکت با شتابدهنده ها امکان سرمایه گذاری بیشتر روی استارت آپ ها را فراهم آورده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، صندوق نوآوری و شکوفایی یک مدل سرمایه گذاری جدید تحت عنوان «هم سرمایه گذاری با شتابدهنده ها» را به خدمات خود اضافه کرد.
در این مدل صندوق نوآوری و شکوفایی، با شتابدهنده های دانش بنیان قرارداد مشارکت با عنوان هم سرمایه گذاری یا co-investment منعقد می کند. طی این قرارداد مبلغی بعنوان اعتبار به شتابدهنده تعلق می گیرد.
طی این فرآیند صندوق بابت هر استارت آپی که از جانب شتابدهنده پذیرش می شود و به شرط سرمایه گذاری یک واحد پول از جانب آن شتابدهنده بر روی آن استارت آپ، دو واحد پول از اعتبار مذکور را نقداً در اختیار شتابدهنده قرار می دهد تا آن پول هم به صورت حداقل ۷۰ درصد نقد یا حداکثر ۳۰ درصد غیرنقد به استارت آپ مذکور تزریق شود.
در این مدل شتابدهنده می تواند به صلاحدید خود استارت آپ ها و شرکتهای نوپای حائز صلاحیت را پذیرش کرده و روی آنها سرمایه گذاری کند و صندوق نوآوری و شکوفایی در ارزیابی فنی یا مالی طرح ها (که می تواند شامل شرکت ثبت شده یا تیم استارت آپی باشد) ورود نمی کند و تزریق پول از جانب صندوق مبتنی بر آورده شتابدهنده خواهد بود و بر این اصل استوار است که از آنجایی که شتابدهنده خود منابعش را در آن استارت آپ درگیر کرده، پس در کنار پایش سرمایه خود، می تواند مراقب سرمایه تزریق شده از جانب صندوق هم باشد و حداکثر تلاش خویش را برای موفقیت استارت آپ بکار گیرد.
توضیح بیشتر در مورد نحوه فعالیت شتابدهنده ها آنکه این مجموعه ها طی دوره هایی که برگزار می کنند تیم های مختلفی را به صلاحدید خود پذیرش می کنند و علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی، عرضه محل فعالیت، عرضه دسترسی به زیرساخت های لازم؛ مبالغی پول را هم در اختیار استارت آپ ها قرار می دهند تا فعالیت خویش را به پیش برده و نیازهای طرح را تأمین کنند، و در عوض در صورتیکه آن استارت آپ به موفقیت های تعیین شده در دوره های تعریف شده برسد، به صورت شرکت ثبت شده (اگر قبلاً ثبت نشده باشد) بخشی از سهام آن استارت آپ به نام شتابدهنده ثبت می شود.
از آنجا که منابع تأمین شده برای استارت آپ، متفقا به نسبت ۲ به ۱ از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی تأمین شده است، بنابراین سهام دریافت شده از استارت آپ هم با همین نسبت متعلق به صندوق خواهد بود.
نحوه همکاری در این مدل کاملاً مبتنی بر شراکت واقعی بود و صندوق در سود و زیان فعالیت شتابدهنده طی دوره ی مشخص شده در قرارداد شریک است و هیچ تعهدی از بابت سود دهی سرمایه گذاری یا حتی بازگشت اصل پول تخصیص داده شده از جانب شتابدهنده به صندوق داده نشده است.
صندوق تضامینی هم از شتابدهنده دریافت می کند (چک یا سفته) که صرفا در صورت تخلف شتابدهنده به آنها رجوع خواهد نمود. علاوه بر اینها صندوق نوآوری و شکوفایی، حاضر است سهام متعلق به خویش را هم با تخفیف (نسبت به قیمت مشخص شده در سرمایه گذاری مراحل بعد) به شتابدهنده یا سرمایه گذار جدید با شروطی واگذار کند.
همچنین در این مدل همکاری، پاداش عملکرد به صورت بخشی از سود و درصدی بعنوان کارمزد اداره مشارکت هم از جانب صندوق به شتابدهنده پرداخت می شود.

1399/11/23
22:37:29
0.0 / 5
466
تگهای امكان سرمایه گذاری بیشتر روی استارت آپ ها فراهم گردید: آموزش , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم