دبیر جشنواره خوارزمی:

كرونا تعداد طرح های خارجی جشنواره خوارزمی را كم كرد

كرونا تعداد طرح های خارجی جشنواره خوارزمی را كم كرد

بیست و یکم: دبیرجشنواره خوارزمی با اشاره به اینکه کووید ۱۹ تأثیری در کمیت و کیفیت طرح های داخلی جشنواره نداشت، اظهار داشت: فقط در بخش طرح های خارجی از نظر تعداد با کاهش مواجه بودیم.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، علی الیاسی دبیر سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی امروز طی مراسمی اظهار داشت: هر دو جشنواره رهیافت سنجیده ای برای شناسایی و قدردانی دانشمندان، پژوهشگران در دنیای پر متلاطم علمی به شمار می روند که با دانش و نوآوری های علمی خود دنیای پر تلاطم امروز را به سویی روشن تر و امن تر می برد.
وی اضافه کرد: جشنواره بین المللی خوارزمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۶۶ بنیان گذاشته شده که حالا بعنوان با سابقه ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران بیشتر از سه دهه افتخارآمیز از برگزاری مستمر و موفقیت آمیز آن می گذرد.
الیاسی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که برای به ثمر رسیدن خیلی از طرح های عرضه شده به این جشنواره بیشتر از یک نفر بعنوان مجری یا همکار فعالیت داشته که نامشان در لیست همکاران هر طرح، جای دارد به سادگی می توان برآورد کرد که جامعه برگزیدگان جشنواره های خوارزمی اجتماعی چند هزار نفره است.
وی اضافه کرد: این جشنواره ها، پس از گذشت ۳۴ سال بانک اطلاعاتی ارزشمندی را در اختیار ما قرار داده که پایش گری و رصد نمودار توسعه علمی کشور را ممکن می سازد و اگر ظرفیت های قابل بهره برداری حضور بیشتر از ۲۰۰ دانشمند خارجی و ایرانی مقیم خارج از ۵۰ کشور جهان را به آن اضافه نماییم، می بینیم این دو جشنواره یک عملکرد سازمانی، یک سیاست وزارتخانه ای و یا صرفا یک همایش بین المللی نخواهد بود.
دبیر جشنواره خوارزمی ضمن اشاره به جشنواره جوان خوارزمی، تصریح کرد: سال جاری ۲۷۶ طرح به این جشنواره ارسال و در نتیجه از جانب ۱۶ گروه تخصصی، ۱۵ طرح به هیئت داوران پیشنهاد شد؛ هیئت داوران که بالاترین رکن علمی و تخصصی جشنواره هستند، ۹ طرح را بعنوان برگزیده بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی انتخاب کردند.
الیاسی ضمن اشاره به سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی، افزود: در این دوره از جشنواره ۲۰۲ طرح داخلی و ۴۷ طرح خارجی از ۳۶ کشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند.
وی اضافه کرد: نتیجه داوری ها در ۱۸ گروه تخصصی انتخاب ۱۷ طرح بود که در نهایت ۸ طرح داخلی، یک برگزیده ویژه و دو طرح خارجی از دانشمندان کشورهای سوئیس و چین انتخاب شدند. محدودیت های به وجود آمده به واسطه شیوع کووید ۱۹ خوشبختانه تأثیری در کمیت و کیفیت طرح های داخلی نداشته است و فقط در بخش طرح های خارجی از نظر تعداد با کاهش طرح های دریافتی مواجه بودیم.

1399/11/19
21:40:20
0.0 / 5
842
تگهای كرونا تعداد طرح های خارجی جشنواره خوارزمی را كم كرد: پژوهش , كیفیت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم