ستاری:

دانشگاه ها با ایجاد مراكز نوآوری می توانند درآمدزایی كنند

دانشگاه ها با ایجاد مراكز نوآوری می توانند درآمدزایی كنند

به گزارش بیست و یکم معاون علمی و فناوری اظهار داشت: توسعه مراکز نوآوری و ایجاد شرکتهای دانش بنیان در دانشگاه ها شروع شده که به درآمدزایی دانشگاه ها کمک بسیاری کرده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سورنا ستاری در حاشیه افتتاح ۳ مرکز نوآوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حرکت جدیدی که برای توسعه مراکز نوآوری و ایجاد شرکتهای دانش بنیان در دانشگاه ها شروع شده که به درآمدزایی دانشگاه ها کمک بسیاری کرده است.
وی افزود: دانشگاه ها از این طریق می توانند خویش را تأمین کنند و این اقدامات می تواند به یک فرهنگ عمومی در جهت پشتیبانی از ساخت داخلی، تولید فناوری و نزدیکی دانشگاه به مردم و تأثیرگذاری دانشگاه در جامعه تبدیل گردد که سیاست اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
در حاشیه این مراسم دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از چهار مرکز نوآوری فعال در دانشکده های مهندسی انرژی، مهندسی برق، نفت و مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید نمود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه این مراسم از دستگاه میکروسکوپ الکترونی عبوری (TN) که برای آزمایشگاه برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخیرا خریداری شده است هم بازدید نمود.


منبع:

1399/11/13
14:57:57
0.0 / 5
424
تگهای دانشگاه ها با ایجاد مراكز نوآوری می توانند درآمدزایی كنند: آزمایش , تولید , دانش بنیان , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم