كرونا خودروسازان را با كمبود تراشه مواجه كرد

كرونا خودروسازان را با كمبود تراشه مواجه كرد

به گزارش بیست و یکم کمبود تراشه در جهان به دلیل تعطیلی کارخانه های سازنده بعد از شیوع کرونا، علاوه بر صنعت کامپیوتر، خودروسازان را هم متأثر کرده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از انگجت، فورد و نیسان به همین علت مجبور شده اند مقدار تولید خودروی خویش را کاهش دهند و امیدوارند با بازگشت صنعت تولید نیمه هادی به شرایط عادی بتوانند میزان ساخت خودروی خویش را بالا برند.
فورد فعلاً میزان تولید خودرو های شاسی بلند را در کارخانه خود در لوئیس ویل کنتاکی کاهش داده و این امر بر روی تحویل سفارشات آن تا انتهای سال ۲۰۲۱ تاثیر منفی خواهد گذاشت. نیسان هم همین روند را در کارخانه اوپامای خود در ژاپن در پیش گرفته است.
پیش از این فولکس واگن در دسامبر گذشته اعلام نموده بود که تولید خودرو های خویش را در چین، اروپا و آمریکای شمالی می کاهد. فیات کرایسلر و تویوتا هم با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم می کنند. جنرال موتورز هم اعلام نموده اگر مشکلات فعلی ادامه یابد، در آینده از میزان تولیدات خود می کاهد.
امروزه تولید اغلب خودرو های مدرن وابسته به نصب انواع تراشه ها برای فعال شدن سیستم های کمک راننده، سیستم های تفریحی و چند رسانه ای و غیره است و با افزایش تولید خودرو های خودران این نیاز تشدید می شود.


منبع:

1399/10/22
17:19:03
0.0 / 5
577
تگهای كرونا خودروسازان را با كمبود تراشه مواجه كرد: تولید , سیستم , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیست و یکم