اختراع جدید اپل یك دستكش واقعیت مجازی است

اختراع جدید اپل یك دستكش واقعیت مجازی است

بیست و یکم: شرکت اپل حق اختراع یک دستکش واقعیت مجازی(VR) که حرکت هر انگشت را جداگانه حس می کند، ثبت کرده است و برای ثبت آن دو سال انتظار کشیده است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، سرانجام شرکت اپل بعد از دو سال موفق شد حق امتیاز اختراع جدید خودرا برای ایده یک دستکش واقعیت مجازی پیشرفته که مبتنی بر "واحد اندازه گیری اینرسی"(IMU) است را در اداره ثبت اختراعات و علایم تجاری ایالات متحده ثبت کند.
"واحد اندازه گیری اینرسی"(IMU) وسیله ای الکترونیکی است که با بهره گیری از تلفیقی از شتاب سنج ها، ژیروسکوپ ها و گاهی اوقات مغناطیس سنج ها، نیروی خاص بخش های بدن، میزان زاویه و گاهی اوقات جهت گیری بدن را اندازه گیری و گزارش می کند.
دستکش واقعیت مجازی اپل که حرکت هر انگشت و استخوان انگشت شست را اندازه گیری می کند، می تواند در زمینه های بازی، آموزش و آموزش نظامی بسیار مفید واقع شود.
مدارک این پتنت در سال ۲۰۱۸ ارائه شده و همانطور که توسط پایگاه "Patently Apple" گزارش شده است، در تاریخ ۲۹ دسامبر سال ۲۰۲۰ مورد تایید قرار گرفته است. بطور کلی، خیلی از اختراعاتی که ثبت می شوند، به یک محصول تجاری تبدیل نمی شوند. اپل با داشتن افراد نوآور و دارای افکار آینده نگرانه و خلاق که در این شرکت کار می کنند، به داشتن ایده های فراوان معروف است، اما همیشه اختراعات ثبت شده آنها به یک محصول نهایی و تجاری تبدیل نمی گردد.
به هر حال گفته می شود که این ثبت اختراعات نشان میدهد که اپل به کدام سمت نگاه می کند و نشان دهنده مسیر اپل در آینده است.
یک دستگاه الکترونیکی می تواند یک هدست واقعیت مجازی باشد که بوسیله آن کاربر می تواند محیط شبیه سازی شده را مشاهده کند و دستگاه دیگر می تواند شامل دستکش واقعیت مجازی باشد که کاربر را قادر می سازد اشیاء را در لحظه لمس و احساس کند و حتی آنها را دست خود نگه دارد.
برای چنین سناریویی، به یک دستکش واقعیت مجازی دقیق نیاز است، بدین سبب اهمیت این ثبت اختراع در همین است.
چنین دستکشی علاوه بر احساس و لمس اشیاء می تواند شامل مغناطیس سنج هایی نیز باشد که جهت میدان مغناطیسی را نشان دهد یا با بهره گیری از "IMU" که می تواند شامل یک یا چند سنسور حرکتی باشد، می توان حرکات انگشتان کاربر را اندازه گرفت.
منبع:

1399/10/19
22:42:52
0.0 / 5
892
تگهای اختراع جدید اپل یك دستكش واقعیت مجازی است: آموزش , اپل , الكترونیكی , بازی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیست و یکم