فرونشست زمین زندگی ۶۳۵ میلیون انسان را تهدید می كند

فرونشست زمین زندگی ۶۳۵ میلیون انسان را تهدید می كند

بیست و یکم: پژوهش جدیدی نشان میدهد که فرونشست زمین می تواند زندگی 635 میلیون انسان را که بیشتر آنها در آسیا ساکن هستند، تهدید کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از پرس ریپورتر، اقدامات انسانی که به حذف آبهای زیرزمینی می انجامند و همین طور دلیلهای گوناگون دیگر می توانند به فرونشست بستر زمین منجر شوند.
پژوهشگران هشدار می دهند که این پدیده، زندگی ۶۳۵ میلیون انسان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که بیشتر آنها در آسیا هستند و تولید ناخالص داخلی آنها طی چهار سال آینده، به ۹/۷۸ تریلیون دلار می رسد.
یک پژوهش جدید نشان میدهد که ممکنست تا سال ۲۰۲۴، ۱۹ درصد از ساکنان جهان که در ۲۱ درصد از تولید ناخالص داخلی سراسر جهان نقش دارند، تحت تاثیر فرونشست زمین قرار بگیرند.
نتایج این پژوهش، اولین گام اصلی را به سمت تدوین بیمه نامه های کارآمد برای فرونشست زمین نشان می دهند که در بیشتر جوامع بین المللی به آنها توجهی نمی گردد.
"جراردو هررا گارسیا"(Gerardo Herrera Garcia)، پژوهشگر ارشد این پروژه و همکارانش، ارزیابی های گسترده ای انجام دادند که نشان داد فرونشست زمین طی قرن گذشته، به خاطر تخلیه آب های زیرزمینی در ۲۰۰ ناحیه از ۳۴ منطقه بین المللی است.
پژوهشگران با ترکیب تجزیه و تحلیل های مکانی و آماری، مدلی را به وجود آوردند که حساسیت نشست یک فضا را بر طبق عواملی مانند طغیان و تخلیه آب های زیرزمینی در اثر کارهای انسانی نشان میدهد.
این مدل نشان داد که خیلی از این ۶۳۵ میلیون نفر، در آسیا هستند و تولید ناخالص داخلی آنها حدود ۹/۷۸ تریلیون دلار است.
این مولفه ها به مرور زمان با خشکسالی تشدید می شوند و می توانند به افزایش فرونشست زمین و خسارات یا تاثیرات در رابطه با آن بیانجامند.
سیاست های بیمه که مدل سازی فرونشست را در مناطق بدون پوشش بیمه انجام می دهند، نظارت ثابتی بر مناطق پرخطر دارند، لطمه ها را تجزیه و تحلیل می کنند و اقدامات مقرون به صرفه ای را انجام می دهند، ممکنست بتوانند به متوقف کردن اثرات فرونشست زمین در مناطقی که بیشترین ضربه به آنها وارد می شود به ویژه، مناطقی با تراکم بالا، تقاضای بیش از حد آب های زیرزمینی و مناطقی که با مشکل آب دست و پنجه نرم می کنند، کمک کنند.
این پژوهش، در مجله "Science" به چاپ رسید.
منبع:

1399/10/14
19:33:06
0.0 / 5
497
تگهای فرونشست زمین زندگی ۶۳۵ میلیون انسان را تهدید می كند: پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم