سورنا ستاری:

بودجه معاونت علمی ظرف 10 سال فقط 2 برابر رشد داشته است

بودجه معاونت علمی ظرف 10 سال فقط 2 برابر رشد داشته است

به گزارش بیست و یکم معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به افزایش 23 درصدی اعتبارات معاونت علمی ریاست جمهوری در بودجه 1400 اظهار داشت: بودجه معاونت علمی ظرف 10 سال فقط دو برابر رشد داشته است.به گزارش بیست و یکم به نقل از خانه ملت، سورنا ستاری درباره افزایش بودجه حوزه پژوهش در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، عنوان کرد: بودجه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بودجه سال آینده ۲۳ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به حضور خود در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار نمود: امیدواریم با نظر مساعد نمایندگان مجلس ارتقای بودجه در این عرصه محقق شود.
ستاری در پاسخ به این پرسش که معاونت علمی به چه میزان اعتباری برای پیشبرد اهداف خود در سال آینده نیازمند است، اظهار داشت: با توجه به این که در بودجه اعداد مختلفی همچون ردیف اصلی معاونت و ردیف های ستادهای توسعه ای قید می شود نمی توان عدد دقیقی درباره بودجه دقیق این حوزه گفت.
اعتبارات اصلی حوزه پژوهش با موافقت رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه بوده است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اشاره کرد: با وجود اینکه اعتبارات معاونت علمی طی سالهای اخیر افزایش شایان توجهی نداشته، ولی ما توانسته ایم کمک های خوبی از صندوق توسعه با حمایت دولت و مجلس و موافقت مقام معظم رهبری دریافت نماییم و این بودجه ها در حوزه پژوهش کمک خوبی کرده است.
وی افزود: این در حالیست که بودجه معاونت علمی ریاست جمهوری طی ۱۰ سال قبل فقط دو برابر افزایش داشته است.
اعتبارات صندوق نوآوری به ما ارتباطی ندارد
ستاری در پاسخ به این پرسش که آیا اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی نیز از بودجه های معاونت علمی ریاست جمهوری به شمار می آید، اظهار داشت: خیر؛ این بودجه جدا و مستقل از معاونت علمی است.


منبع:

1399/09/25
22:20:44
5.0 / 5
594
تگهای بودجه معاونت علمی ظرف 10 سال فقط 2 برابر رشد داشته است: آموزش , پژوهش , تحقیقات , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیست و یکم