با معرفی یك خودروی الكتریكی با شارژ كامل ۱۰ دقیقه ای در سال ۲۰۲۱

تویوتا در فكر سبقت گرفتن از تسلا

تویوتا در فكر سبقت گرفتن از تسلا

بیست و یکم: شرکت خودروسازی ˮتویوتاˮ بمنظور رقابت با شرکت موفق ˮتسلاˮ در حوزه خودرو های برقی، در سال 2021 یک خودروی الکتریکی را که از باتری های حالت جامد جدید و ایمن تر استفاده می نماید و می تواند تنها در عرض 10 دقیقه کاملا شارژ شود، رونمایی خواهدنمود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گزارش جدیدی که توسط پایگاه "Nikkei Asia" انتشار یافته است، نشان میدهد که شرکت خودروسازی "تویوتا" می خواهد تا سال ۲۰۲۱ از یک وسیله نقلیه الکتریکی با یک باتری حالت جامد جدید رونمایی کند.
بنظر می رسد که این خودرو با باتری هایش یک تغییر دهنده بازی باشد، چونکه نوید بُرد ۵۰۰ کیلومتری با یک دفعه شارژ و همین طور شارژ سریع از صفر تا ۱۰۰ درصد را در تنها ظرف ۱۰ دقیقه می دهد.
در گزارش مذکور آمده است: این فناوری یک چاره بالقوه برای همه معایبی است که خودرو های برقی با باتری های لیتیوم-یونی با آن مواجهند که همچون آنها می توان به برد نسبتاً کوتاه با یک دفعه شارژ و همین طور زمان شارژ طولانی اشاره نمود. حالا "تویوتا" می خواهد نخستین شرکتی باشد که در اوایل دهه ۲۰۲۰ میلادی یک خودروی الکتریکی مجهز به باتری حالت جامد به جهان معرفی می کند. "تویوتا" که بزرگترین خودروساز جهان است، سال آینده از نمونه اولیه خود رونمایی خواهدنمود.
اعتقاد بر این است که باتری های حالت جامد بسیار ایمن تر از باتری های لیتیوم-یون هستند. این باتری ها همین طور پتانسیل بیشتری برای تراکم انرژی بالاتر و ظرفیت بیشتر دارند. یعنی این باتری ها می توانند در مقایسه با وزن خود انرژی بیشتری عرضه کنند. با این وجود این نوع باتری ها تا حالا در مقیاس بزرگ و با قیمت مناسب برای رقابت در بازاری که تحت سلطه باتری های لیتیوم-یون است، تولید نشده اند. حالا باید دید که آیا "تویوتا" می تواند به این هدف دست یابد؟
هم اکنون پاسخ به این پرسش، دشوار است، برای اینکه هنوز در مورد تعداد چرخه هایی(حداکثر تعداد شارژ و تخلیه) که باتری های حالت جامد می توانند به آن دست یابند و همین طور چگونگی تحمل ظرفیت آنها در دماهای مختلف چیزی نشنیده ایم. این دو مشکل همیشه مانعی بر سر راه توسعه باتری های جدید بوده اند.
پایگاه "Nikkei Asia" اشاره می کند که "تویوتا" دارای بیش از ۱۰۰۰ حق ثبت اختراع شامل باتری های حالت جامد است.
وسایل نقلیه الکتریکی در یک گذار جهانی به سمت گزینه های سازگار با محیط زیست، به زودی پا را از یک گزینه جذاب فراتر خواهند گذاشت و تبدیل به یک ضرورت خواهند شد. هم اکنون شرکت "تسلا" دراین زمینه پیشتاز است، اما این روند ممکنست با گذشت زمان تغییر کند.
بنظر می رسد که "تویوتا" بعنوان بزرگترین خودروساز جهان سخت تلاش می کند تا در صحنه خودرو های برقی نیز رقابت کند. اگر این خودروساز واقعاً بر باتری های حالت جامد مسلط شود، به احتمال زیاد خودرا در عرصه خودرو های برقی نیز به سودآوری بی نظیری خواهد رساند.
منبع:

1399/09/23
13:35:21
5.0 / 5
768
تگهای تویوتا در فكر سبقت گرفتن از تسلا: باتری , بازی , تولید , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیست و یکم