فرانسه ناو هواپیمابر هسته ای می سازد

فرانسه ناو هواپیمابر هسته ای می سازد

بیست و یکم: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام نمود این کشور می خواهد یک ناو هواپیمابر هسته ای را در سال 2038 جایگزین ناو هواپیمابر شارل دوگل کند.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، ماکرون در جریان بازدید از راکتور هسته ای شرکت فرانسوی فراماتوت در لوکروزوت اظهار داشت که این تصمیم با هدف حفظ اقتدار راهبردی فرانسه گرفته شده است.
شارل دوگل نخستین شناور سطحی هسته ای فرانسه و دهمین ناو هواپیمابر این کشور شمرده می شود. این ناو تنها ناو هواپیمابر جنگی غیرآمریکایی شمرده می شود که مجهز به تجهیزات لازم برای پرواز هواپیماهای جنگی غول پیکر با بال ثابت است.
علت تصمیم فرانسه برای تولید ناو هواپیمابر هسته ای عدم نیاز آن به سوخت گیری مکرر در طول مدت انجام ماموریت های مختلف اعلام شده است. بدین سبب این ناو می تواند سال ها بدون نیاز به سوخت گیری بر روی آب حرکت نماید.
ناو مورد اشاره پس از تکمیل ۷۵ هزار تن وزن و ۳۰۰ متر طول خواهد داشت و حداکثر سرعت آن به ۲۷ گره دریایی یا ۵۰ کیلومتر در ساعت می رسد. تعداد خدمه این ناو با احتساب خدمه هواپیماهای جنگی به ۲۰۰۰ نفر می رسد. بر این ناو از مجموعه ای از هواپیماهای جنگی، بمب افکن ها و پهپادها استفاده می شود. دو راکتور هسته ای ۲۲۰ مگاواتی این ناو ۱۵۰ مگاوات برق تولید خواهند کرد.
طراحی ناو مورد اشاره از سال ۲۰۲۵ شروع می شود و انتظار می رود تکمیل آن تا سال ۲۰۳۶ طول بکشد. این ناو در سال ۲۰۳۸ جایگزین ناو شارل دوگول می شود. تکمیل این ناو به ۶ میلیارد دلار هزینه نیاز دارد.


منبع:

1399/09/22
12:09:06
5.0 / 5
929
تگهای فرانسه ناو هواپیمابر هسته ای می سازد: تولید , شركت , طراحی , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم