عضو فراكسیون دانش بنیان مجلس:

پشتیبانی از شركت های خلاق باید قانون شود

پشتیبانی از شركت های خلاق باید قانون شود

به گزارش بیست و یكم عضو فراكسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باتوجه به مشكلات شركت های خلاق قانون پشتیبانی از این شركتها باید تصویب شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، احسان ارکانی اظهار داشت: قبل از ورود به مجلس معاون توسعه مدیریت و منابع و رئیس کارگروه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی بودم و بنا بر این از نزدیک با مسائل و مشکلات شرکت های خلاق آشنا هستم.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یازدهم اضافه کرد: آنچه که سال ها است بعنوان خلاء در حوزه در زیست بوم صنایع نرم و خلاق احساس می شود، مسئله حمایت های روشن قانونی می باشد. قوانین فعلی بیشتر بر شرکت های دانش بنیان متمرکز هستند، این در حالیست که شرکت های خلاق نیازمند این هستند که هم راستا و به موازات شرکت های دانش بنیان در زیر چتر قوانین حمایتی قرار گیرند.
ارکانی با اشاره به نیاز شرکت های خلاق به تسهیلات مالی ارزان اظهار داشت: باید در قوانین حمایتی مصوب، موارد مصداقی همچون تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و دیگر منابعی که می تواند در دسترس شرکت های خلاق قرار گیرد، نیز مورد تاکید قرار گیرد و مصوب شود.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پشتیبانی از شرکت های خلاق بیان کرد: با وجود اقدامات صورت گرفته، تا زمانی که قانون مدقن و شفاف و همه جانبه ای دراین زمینه نداشته باشیم، بیشتر اقدامات انجام گرفته محدود به تشویق و ترویج خواهد بود. بدین سبب گام اول حمایت، تصویب یک قانون حمایتی کارآمد و شفاف در مجلس شورای اسلامی است.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: اگر قوانین حمایتی منسجم تصویب شود، شرکت های خلاق به این نیاز نخواهند داشت که در هر قدمی دست آنها را بگیریم. برای اینکه خیلی از شرکت های خلاق توسط جوانان با استعداد و توانمند تاسیس می شود و آنها می توانند به واحدهای اقتصادی و فرهنگی باارزش برای کشور تبدیل شوند.
ارکانی همین طور بیان کرد: حمایت های مختلفی را می توان در «قانون پشتیبانی از شرکت های خلاق» گنجاند، حمایت های مالیاتی و بسته حمایتی در زمینه فروش محصولات همچون این اقدامات حمایتی است. همین طور نهادهای اجرائی و مجموعه های مختلف در کشور باید مکلف شوند تا محصولات مورد نیازشان را از اینطور شرکتها تامین کنند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به موارد قانونی مورد بحث در مجلس اظهار داشت: تا زمانی که همه حمایت های قانونی مورد نیاز شرکت های خلاق مصوب شود، خیلی فرقی نمی کند که این حمایت های قانونی در قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان گنجانده شود یا به صورت یک قانون مجزا به تصویب برسد. مهم این است که قانون همه مسائل مورد نظر مدیران شرکت های خلاق را در نظر بگیرد.
وی با تاکید بر تصویب هر چه سریع تر «قانون پشتیبانی از شرکت های خلاق» اظهار داشت: در مجلس با آقای سید محسن دهنوی رئیس فراکسیون دانش بنیان، در تلاش هستیم تا با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در کنار شرکت های دانش بنیان، یک قانون نیز برای پشتیبانی از شرکت های خلاق تصویب شود.


منبع:

1399/09/11
23:14:08
5.0 / 5
712
تگهای پشتیبانی از شركت های خلاق باید قانون شود: پژوهش , دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیست و یکم