دستكاری ویروسی كه می تواند با سرطان های پیشرفته مبارزه كند

دستكاری ویروسی كه می تواند با سرطان های پیشرفته مبارزه كند

یك ویروس دستكاری شده كه ˮسلاح مخفیˮ نامیده می شود، می تواند از سیستم ایمنی بدن كه باعث می شود درمان ناكارآمد شود، عبور كند و با انواع سرطان مبارزه كند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، دانشمندان مدتهاست که به دنبال راهی جهت استفاده از ویروس ها برای مقابله با سرطان هستند، اما این کار تابحال برای سرطان های متاستاتیک(یعنی مواردی که از مرحله گسترش اولیه فراتر رفته اند) خوب عمل نکرده است.
دانشمندان حالا احیانا به یک چاره رسیده اند. تیمی از محققان موسسه "Case Western Reserve" و "Emory" یک آدنوویروس انسانی را اصلاح کرده اند تا یک سلاح مخفی در مقابل سرطان های متاستاتیک ایجاد کنند. جهش های کلیدی و تغییرات پروتئینی، احتمال غیرفعال سازی ویروس توسط سیستم ایمنی بدن، به دام انداختن آن در کبد یا ایجاد واکنش های التهابی خطرناک را می کاهد.
این روش نه تنها ایمن تر است، بلکه پزشکان را از اجبار به اینکه ویروس ها را مستقیماً به محل تومورها برسانند، معاف می کند و پزشکان می توانند با این ویروس، مواردی بیشتر از تومور اصلی را درمان کنند.
این ویروس می تواند برای انواع مختلف سرطان باردیگر مورد استفاده قرار گیرد و حتی شامل ژن ها و پروتئین هایی شود که ایمنی سرطان را تقویت می کنند.
این کار هنوز در مراحل اولیه است و درمان قطعی سرطان نیست. آزمایشات این روش سبب از بین رفتن تومور در بعضی از موش های دارای سلول های سرطانی انسانی ریه شده است، اما به نظر می آید تنها ۳۵ درصد آنها از شر تومور رها شده باشند.
مدت زمان زیادی طول می کشد تا برنامه های عملی حاصل از این روش به وجود بیاید، آن هم به شرطی که این روند به خوبی رو به جلو حرکت نماید. در این صورت، این روش به آینده ای ختم خواهد شد که پزشکان می توانند سرطان های پیشرفته یا به اصطلاح، "مرحله آخر" را کند کنند و برای بیماران وقت بخرند.
منبع:

1399/09/10
22:41:54
5.0 / 5
812
تگهای دستكاری ویروسی كه می تواند با سرطان های پیشرفته مبارزه كند: آزمایش , سیستم , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیست و یکم