آزمایشگاه رباتیك دانشگاه تهران به دستگاه رهگیر چشمی تجهیز شد

آزمایشگاه رباتیك دانشگاه تهران به دستگاه رهگیر چشمی تجهیز شد

آزمایشگاه رباتیك پیشرفته دانشگاه تهران با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دستگاه رهگیر چشمی مجهز شد.به گزارش بیست و یکم به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، به منظور انجام فعالیتهای پژوهشی و توسعه و گسترش دانش علوم شناختی، آزمایشگاه رباتیک پیشرفته دانشگاه تهران با برخورداری از حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به دستگاه رهگیر چشمی مجهز شد.
دستگاه رهگیر چشمی (Eye Tracking System) توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی با یک سوم قیمت خارجی طراحی و ساخته شده و در دانشگاه شهید بهشتی مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفته است.
این دستگاه در فرآیند اندازه گیری فعالیتهای چشم کاربرد دارد و در تحقیقات روی سیستم بینایی در آزمایشگاه های علوم اعصاب و روانشناسی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این دستگاه می توان میزان هوشیاری، توجه، تمرکز، خواب آلودگی و بسیاری دیگر از حالات ذهنی را در افراد تشخیص داد.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در نظر دارد در آینده نزدیک، چهار دستگاه دیگر رهگیر چشمی تولید داخل را برای تأمین تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز جهت فعالیتهای تحقیقاتی درحوزه های دانش علوم شناختی در اختیار برخی دیگر از مراکز علمی و دانشگاهی کشور قرار دهد.منبع:

1399/09/04
11:32:53
5.0 / 5
577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم