آزمایشگاه رباتیك دانشگاه تهران به دستگاه رهگیر چشمی تجهیز شد

آزمایشگاه رباتیك دانشگاه تهران به دستگاه رهگیر چشمی تجهیز شد

آزمایشگاه رباتیك پیشرفته دانشگاه تهران با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دستگاه رهگیر چشمی مجهز شد.به گزارش بیست و یکم به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی، به منظور انجام فعالیتهای پژوهشی و توسعه و گسترش دانش علوم شناختی، آزمایشگاه رباتیک پیشرفته دانشگاه تهران با برخورداری از حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به دستگاه رهگیر چشمی مجهز شد.
دستگاه رهگیر چشمی (Eye Tracking System) توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی با یک سوم قیمت خارجی طراحی و ساخته شده و در دانشگاه شهید بهشتی مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفته است.
این دستگاه در فرآیند اندازه گیری فعالیتهای چشم کاربرد دارد و در تحقیقات روی سیستم بینایی در آزمایشگاه های علوم اعصاب و روانشناسی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این دستگاه می توان میزان هوشیاری، توجه، تمرکز، خواب آلودگی و بسیاری دیگر از حالات ذهنی را در افراد تشخیص داد.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در نظر دارد در آینده نزدیک، چهار دستگاه دیگر رهگیر چشمی تولید داخل را برای تأمین تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز جهت فعالیتهای تحقیقاتی درحوزه های دانش علوم شناختی در اختیار برخی دیگر از مراکز علمی و دانشگاهی کشور قرار دهد.منبع:

1399/09/04
11:32:53
5.0 / 5
754
تگهای آزمایشگاه رباتیك دانشگاه تهران به دستگاه رهگیر چشمی تجهیز شد: آزمایش , پژوهش , تحقیقات , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم