كشف تركیبات جدیدی كه می توانند به درمان كووید-19 كمك كنند

كشف تركیبات جدیدی كه می توانند به درمان كووید-19 كمك كنند

بیست و یكم: پژوهشگران آمریكایی در بررسی های خود، تركیبات جدیدی را كشف كرده اند كه می توانند به پیش گیری از مبتلاشدن به كروناویروس و درمان آن كمك كنند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهشگران "دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند" (UMSOM)، ترکیبات دارویی جدیدی را کشف کرده اند که شاید بتوانند به درمان کووید-۱۹ کمک کنند. این ترکیبات، عملکرد یک مجموعه پروتئینی را که در سلول های بدن انسان وجود دارد و برای تکثیر و زنده ماندن کروناویروس ضروری می باشد، مختل می کنند. یافته های این پژوهش می توانند به تولید داروهای ضد ویروسی کمک کنند که ویروس های عامل آنفلوانزا، ابولا و کروناویروس را هدف قرار می دهند.
مجموعه پروتئین مورد بررسی پژوهشگران، "SKI" نام دارد و گروهی از پروتئین های انسانی را شامل می شود که جنبه های متفاوت عملکرد عادی یک سلول را تنظیم می کنند. پژوهشگران در این پروژه جدید دریافتند که این مجموعه پروتئین، نقش مهمی در تکثیر آران ای ویروس در سلول هایی که آنها را عفونی می کند، بر عهده دارد.
"متیو فریمن"(Matthew Frieman)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما دریافتیم که از هم گسیختن SKI می تواند جلوی تکثیر ویروس را بگیرد تا بدین ترتیب، از بین برود. همچنین، ترکیباتی را شناسایی کرده ایم که SKI را هدف قرار می دهند و نه فقط کروناویروس، بلکه ویروس آنفلوآنزا و "فیلوویروس" (filovirus) عامل ابولا را نیز مهار می کنند.
پژوهشگران در این پروژه، از مدل سازی کامپیوتری میز استفاده کردند تا یک محل اتصال را در SKI مشخص کنند و ترکیبات شیمیایی شناسایی شده ای را که به این محل متصل می شوند، بیابند.
آزمایش های بعدی نشان داد که این ترکیبات می توانند در مقابل کروناویروس، ویروس آنفلوآنزا و فیلوویروس، فعالیت ضد ویروسی داشته باشند.
"استوارت وستون"(Stuart Weston)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: یافته های این پژوهش، گام مهمی در شناسایی ترکیبات ضد ویروسی جدید به شمار می روند که می توانند خیلی از بیماریهای کشنده عفونی را درمان کنند.
پژوهشگران قصد دارند در بررسی های بعدی، آزمایش هایی را روی حیوانات انجام دهند تا اطلاعات بیشتری در مورد ایمنی و کارآیی این ترکیبات به دست بیاورند.
این گروه پژوهشی در این پروژه صدها داروی تایید شده را نیز آزمایش می کنند تا تاثیر آنها را بر پیش گیری از کووید-۱۹ و درمان آن ببینند. "آلبرت ریس"(Albert Reece)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: از آنجائیکه با یک زمستان طولانی و دشوار روبرو می باشیم که کووید-۱۹ نیز همراه آن است، پژوهشگران ما به کوشش های خود برای ارائه درمان های نوین ادامه خواهند داد.
این پژوهش، در مجله "PNAS" به چاپ رسید.
منبع:

1399/08/25
12:57:58
5.0 / 5
865
تگهای كشف تركیبات جدیدی كه می توانند به درمان كووید-19 كمك كنند: آزمایش , پژوهش , تولید , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیست و یکم