فراخوان سامانه زیرنویس خودكار فیلم ها برای ناشنوایان منتشر گردید

فراخوان سامانه زیرنویس خودكار فیلم ها برای ناشنوایان منتشر گردید

فراخوان طراحی سامانه زیرنویس خودكار فیلم ها برای ناشنوایان توسط معاونت علمی و فناوری منتشر گردید.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهره گیری بیشتر افراد ناشنوا یا کم شنوا از فیلم های آموزشی هدف یک فراخوان فناورانه شد. همه شرکتها و مراکز علمی برای کمک به توسعه و تولید سامانه، طراحی و آماده‎سازی نرم افزار زیرنویس برای فیلم های آموزشی به زبان فارسی فراخوانده شدند.
شاید شیوع بیماری کرونا در ایران و تغییر شیوه آموزشی کشور به مدل آنلاین و برخط، بهانه خوبی جهت بررسی نقصها و مشکلات نظام آموزشی آنلاین کشور است. این سبک از آموزش برای افراد دارای معلولیت های ناشنوایی، کم شنوایی و مبتلا به جسمی و ذهنی مشکل است و این افراد از فهم برخی مطالب ارائه شده بازمی مانند.
با توجه به اینکه ناشنوایان، کم شنوایان و افراد دارای ناتوانی های جسمی و ذهنی نمی توانند از فیلم های آموزشی به خوبی استفاده کنند، یک فراخوان دراین زمینه انتشار یافته است تا فناوران بتوانند چنین سامانه ای را طراحی نمایند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه سامانه زیرنویس خودکار فیلم های آموزشی فراخوانی منتشر و اعلام نموده است از طرح های فناورانه تولید این سامانه در قالب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می کند.

1399/08/23
18:23:12
5.0 / 5
861
تگهای فراخوان سامانه زیرنویس خودكار فیلم ها برای ناشنوایان منتشر گردید: آموزش , تولید , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیست و یکم