آموزش درس گرفتن از شكست به ربات ها!

آموزش درس گرفتن از شكست به ربات ها!

بیست و یكم: دانشمندان به ربات های پرشی آموزش می دهند تا از افتادن ها و شكست های خود درس بگیرند و با ایمنی كامل فرود بیایند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "سالتو"(Salto) نام رباتی است که می تواند مانند یک ژیمناست پرش کند. همین طور شاهد پرش و پشتک زدن ربات "اطلس"(Atlas) تولید شده توسط شرکت "بوستون داینامیکز" بوده ایم. حتی با ریز ربات های ظریفی روبرو شده ایم که برای انتقال دارو در روده انسان به کار گرفته می شوند.
همه این ربات ها یک معضل مشترک دارند و آن این است که آنها همیشه پس از پرش به سلامت فرود نمی آیند و دقیقا روی پاهایشان نمی ایستند. حالا ویدئوی جدیدی از جانب دانشمندان انتشار یافته است که به ربات ها می آموزند تا جایی که ممکنست بیشتر بپرند و بتوانند در هنگام فرود، محکم روی پاهای خود بایستند.
آنها با بهره گیری از یک روش بهینه سازی موفق به فائق آمدن بر این محدودیت شدند.
دانشمندان توضیح دادنند که چگونه در دهه گذشته الگوریتم های یادگیری ماشین بی شماری برای یادگیری این ربات ها طراحی شده است. با این وجود، این ربات ها هنوز در فرود ایمن و سالم بعد از پرش مشکل دارند.
پژوهشگران در این پروژه رفتارها و عوامل ناموفق را بعنوان کلیه مواردی که این محدودیت را سبب می شوند، تعیین کردند.
سپس آنها الگوریتمی را برای عبرت گرفتن و آموزش از شکست ها و موفقیت ها توسعه دادند. این امر آنها را قادر ساخت تا اثربخشی الگوریتم خودرا در معیارهای شبیه سازی شده و پرش های ربات ها نشان دهند.
دانشمندان سپس نتایج مثبت این روش را گزارش کردند و دریافتند که بهتر از تنظیم دستی عمل می کند.
بدین سبب حالا ربات ها می توانند از فرودهای ناموفق خود درس بگیرند و از آنها برای پرش ها و فرودهای موفق استفاده کنند.
منبع:

1399/08/19
22:56:34
5.0 / 5
983
تگهای آموزش درس گرفتن از شكست به ربات ها!: آموزش , پژوهش , تولید , ربات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیست و یکم