پهپادهایی كه می توانند تغییرات محیطی را در جنگل ها بررسی نمایند

پهپادهایی كه می توانند تغییرات محیطی را در جنگل ها بررسی نمایند

به گزارش بیست و یكم پژوهشگران انگلیسی، پهپادهایی ابداع نموده اند كه می توانند به بررسی تغییرات محیطی و بومی در جنگل ها بپردازند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلور، پژوهشگران "کالج سلطنتی لندن"(Imperial College London)، پهپادهایی ابداع نموده اند که می توانند حسگرهایی را به درختان متصل کنند تا به بررسی تغییرات محیطی و بومی در جنگل ها بپردازند.
حسگرهایی که هم اکنون جهت بررسی جنگل ها به کار می روند، علاوه بر بررسی تغییرات رطوبت، دما و نور، حرکات حیوانات و حشرات را هم در محل سکونت آنها ردیابی می کنند. همچنین، این حسگرها می توانند به تشخیص و بررسی آتش سوزی جنگل ها کمک کنند و داده های ارزشمندی را در مورد تغییرات اقلیمی و فعالیتهای انسانی که بر جهان طبیعی اثر می گذارند، عرضه کنند.
در هر حال، قرار دادن این حسگرها روی درخت های بلند، کار دشواری است و بالا رفتن از درختان برای نصب حسگرها هم خطرات خویش را دارد.
پهپادهایی که این گروه پژوهشی ابداع نموده اند، می توانند دارت های حامل سنسور را از فاصله چند متری به سمت درختان پرتاب کنند. همینطور این پهپادها می توانند حسگرها را با نشستن میان شاخ و برگ درختان، روی آنها قرار دهند.
پژوهشگران امیدوارند که روزی بتوان از این پهپادها برای ایجاد شبکه ای از حسگرها بهره برد که حجم داده های در ارتباط با اکوسیستم جنگل ها را زیاد می کند و به بررسی زیست بوم هایی که ارزیابی آنها دشوار است، کمک می نماید.
پروفسور "میرکو کواک"(Mirko Kovac)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: بررسی اکوسیستم جنگل ها دشوار است اما شاید پهپادهای ما بتوانند شبکه ای از حسگرها را به کار بگیرند تا حجم داده های محیطی و بومی را بالا برند.
این پهپادها، به دوربین هایی مجهز هستند که می توانند به شناسایی اهداف مورد نظر کمک کنند و همینطور مواد هوشمندی دارند که هنگام گرم شدن، تغییر شکل می دهند تا به دارت ها در چسبیدن به درخت کمک کنند. این پهپادها می توانند مانند پرنده، میان شاخ و برگ درختان بنشینند تا داده های مورد نظر را جمع آوری کنند.
"آندره فارهینا"(André Farhina)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پیش از این که پهپادها در جنگل ها به کار بروند، باید چالش های بسیاری برطرف شوند تا استفاده از آنها، ایمن باشد و پهپادها بتوانند خویش را با محیط های غیرقابل پیشبینی وفق دهند.1399/08/15
12:13:58
5.0 / 5
1263
تگهای پهپادهایی كه می توانند تغییرات محیطی را در جنگل ها بررسی نمایند: ابداع , پژوهش , حسگر , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیست و یکم