در آلمان؛

آهن به سوخت قابل بازیافت تبدیل می شود!

آهن به سوخت قابل بازیافت تبدیل می شود!

بیست و یكم: یك كارخانه تولید نوشیدنی در آلمان در اقدامی بی سابقه از آهن بعنوان سوختی پاكیزه و قابل بازیافت بهره برده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، در خیلی از صنایع از فرایندهای گرمادهی شدید و سریع استفاده می شود که این کار نیازمند مصرف سوخت های فسیلی فراوان است. آلمانی ها برای یافتن سوخت جایگزین پاکیزه و قابل بازیافت ابتکاری منحصر به فرد به خرج داده و از آهن بهره برده اند.
آهن مورد اشاره در چارچوب پودر به کار گرفته می شود و گرم شدن و ذوب سریع آن در دمای بالا فرایندی کم هزینه، سریع و ایمن است. گرم شدن پودر آهن سبب اکسیده شدن آن می شود. اما طی این روند هیچ کربنی در محیط اطراف متصاعد نمی شد و اکسید آهن برجای مانده بسادگی قابل پاکسازی است.
نکته مهم این است که اکسید آهن به دست آمده را می توان برای تولید مجدد پودر آهن به کار گرفت و این کار با بهره گیری از جریان برق امکان پذیر است. پس در این روند هم صدمه ای به محیط زیست وارد نمی گردد. در صورتیکه تولید برق با بهره گیری از صفحات خورشیدی یا توربین های بادی صورت گیرد، کل این پروسه منجر به تولید هیچ کربنی نمی گردد. در واقع اهن در این پروسه بعنوان باتری پاک عمل می کند.
شرکت تولید نوشیدنی که از این پروسه بهره برده می گوید می توان از آن برای تامین انرژی لازم بمنظور تولید ۱۵ میلیون شیشه نوشیدنی درسال استفاده نمود. بدین سبب انتظار می رود خیلی از صنایع دیگر هم از این ابتکار عمل استقبال کنند.


منبع:

1399/08/14
20:36:11
5.0 / 5
1199
تگهای آهن به سوخت قابل بازیافت تبدیل می شود!: باتری , بازی , تولید , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم