محققان موسسه فناوری ماساچوست:

هوش مصنوعی با گوش دادن به سرفه می تواند كووید-۱۹ را تشخیص دهد

هوش مصنوعی با گوش دادن به سرفه می تواند كووید-۱۹ را تشخیص دهد

بیست و یكم: سیستم هوش مصنوعی جدید موسسه فناوری ماساچوست(MIT) با توانایی تشخیص بیماری كووید-19 می تواند بعنوان یك برنامه قبل از غربالگری استفاده گردد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این روزها هر کس سرفه می کند نگران می شود که آیا به کووید-۱۹ مبتلا شده است یا فقط یک سرفه ساده برای صاف کردن گلو بوده است؟ ممکنست به زودی پاسخ روشن تری دریافت نماییم، چونکه پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست(MIT) می گویند یک سیستم هوش مصنوعی جدید به وجود آورده اند که می تواند سرفه افرادی را که کووید-۱۹ دارند، حتی اگر بدون علامت باشند، تشخیص دهد.
ترفند این سیستم، توسعه تعداد زیادی شبکه عصبی است که می تواند تغییرات ظریف نشان دهنده اثرات ویروس کرونا را در سرفه فرد تشخیص دهد.
یک شبکه عصبی صداهای در رابطه با قدرت صوت را تشخیص می دهد. دیگری به حالات احساسی آن گوش می دهد که نشان دهنده زوال عصبی است. در عین حال، شبکه عصبی سوم، تغییرات عملکرد تنفسی را اندازه گیری می کند. همین طور الگوریتمی جهت بررسی تخریب عضله که سرفه های ضعیف تر را حاصل می شود و تصویر کامل تری از سلامتی افراد ارائه می دهد، در نظر گرفته شده است.
این هوش مصنوعی در آزمایش های اولیه بسیار دقیق عمل کرده است. پس از آن که تیم سازنده، آنرا با دهها هزار نمونه سرفه و گفتگو آموزش داد، این فناوری ۹۸.۵ درصد از سرفه ها را در افراد مبتلا به کووید-۱۹ به درستی تشخیص داد. همین طور ۱۰۰ درصد افرادی را که ظاهراً بدون علامت بودند، شناسایی کرد.
این فناوری برای تشخیص افراد علامت دار طراحی نشده است، برای اینکه ممکنست مبتلا به سایر بیماری ها نیز باشند که رفتار مشابهی ایجاد می کنند و بااینکه این سیستم کاملاً توانا است، اما بهتر است برای صدور حکم قطعی در مورد آلوده بودن یا نبودن به کووید-۱۹ مورد استفاده قرار نگیرد.
دانشمندان در حال توسعه یک برنامه کاربر پسند هستند که بتواند بعنوان ابزاری برای محافظت در مقابل ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد. بدین سبب فقط لازم است هر روز در تلفن خود سرفه کنید تا این سیستم تعیین کند که آیا بیرون رفتن برای شما ایمن است یا نه.
پژوهشگران حتی می گویند که اگر از این ابزار همیشه و در همه حال استفاده گردد تا به سرفه های همه افراد گوش دهد، می تواند به همه گیری اختتام دهد. بااینکه این یک "اگر" بزرگ است که احتمالاً موجب افزایش نگرانی در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی می شود.1399/08/11
21:33:36
5.0 / 5
1068
تگهای هوش مصنوعی با گوش دادن به سرفه می تواند كووید-۱۹ را تشخیص دهد: آزمایش , آموزش , پژوهش , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیست و یکم