برای رسیدن به سیاره سرخ؛

مریخ نورد ناسا نیمی از طریق را طی كرد

مریخ نورد ناسا نیمی از طریق را طی كرد

مریخ نورد استقامت ناسا نیمی از مسیر حركت خود تا سیاره سرخ رنگ مریخ را طی كرد. این مریخ نورد تابحال ۲۳۴ میلیون كیلومتر را طی كرده است.



به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، مریخ نورد رباتیک ناسا مقرر است بعد از رسیدن به مریخ تحقیقاتی را در مورد جو این سیاره و هم سابقه تاریخی مواد تشکیل دهنده آن صورت دهد.
بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته انتظار می رود مریخ نورد ناسا در تاریخ ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱ به این سیاره برسد. مریخ نورد استقامت در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۲۰ با بهره گیری از راکت اطلس ۵ به فضا پرتاب شد. ناسا بسیار امیدوار است که این مریخ نورد بتواند نشانه هایی از حیات را در سطح سیاره مذکور بیابد.
محل فرود این مریخ نورد دهانه ای به نام Jezero است که قبلاً یک دریاچه باستانی در آن واقع بوده است. ناسا یک پهپاد هلیکوپتری ویژه برای پرواز بر سطح مریخ هم طراحی نموده است. این برای نخستین بار است که یک ابزار پرنده بر سطح سیاره ای خارج از زمین توسط انسان به پرواز درمی آید.
مریخ نورد ناسا مجهز به آنتن های رادیویی قدرتمندی هم هست که برقراری ارتباط میان آن با هلیکوپتر و هم تبادل داده با ایستگاه کنترل زمینی را تسهیل می کند. پیش بینی می شود انتقال هر پیام از مریخ به زمین و بالعکس حدود ۱۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه طول بکشد.


منبع:

1399/08/10
23:16:24
5.0 / 5
1076
تگهای مریخ نورد ناسا نیمی از طریق را طی كرد: تحقیقات , ربات , سیاره , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم