راهكاری ساده برای حفاظت از خود در مقابل افراد مبتلا به كرونا

راهكاری ساده برای حفاظت از خود در مقابل افراد مبتلا به كرونا

خراسان رضوی درحالی كه خیلی از شركت ها در كوشش برای پیشرفت واكسن كروناویروس هستند، بعضی از پژوهشگران مركز پزشكی دانشگاه دوك ایالات متحده دستاوردهای دیگری در مقابله با كروناویروس ارائه كردند.


به گزارش ورال، پژوهشگران قصد دارند دریابند که اگر فردی در نزدیکی شما آزمایش کروناویروس مثبت شد، شما چگونه از خود در مقابل کووید-۱۹ محافظت کنید.
دکتر پل ویشمایر، متخصص بیهوشی و متخصص مراقبت های ویژه بیمارستان دانشگاه دوک اظهار داشت: "ما تحقیقاتی انجام داده بودیم که نشان میدهد باکتری های روده بر نحوه واکنش سیستم ایمنی بدن به عفونت تاثیر دارند."
ویشمایر اضافه کرد: نتایج این تحقیقات نشان داد این باکتری ها می توانند به بدن کمک کنند تا با عفونت ها روبرو شود. آنها می توانند به بدن شما کمک کنند تا از عفونت بهبود یابید، التهاب ریه و سایر اعضای بدن را نیز کم می کنند.
وی اشاره کرد: تحقیقات بیشتر نشان داد وقتی پروبیوتیک ها یا باکتری های سالم به گروه بزرگی از افراد سالم داده می شود، می توانند تا ۵۰ درصد به کاهش خطر عفونت های تنفسی کمک کنند.
پژوهشگران اعلام کردند: افرادی که در این مطالعه شرکت کردند، اغلب پروبیوتیک های بدون نسخه دریافت نمودند.
ویشمایر اظهار نمود: "نتایج مطالعات زیادی نشان می دهد، شما می توانید احتمال عفونت دستگاه تنفسی، عفونت های شدیدی را که منجر به بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ می شود را با پروبیوتیک کاهش دهید."
پژوهشگران دوک هم اکنون در حال مطالعه لاکتوباسیلوس، باکتری در گروه باکتری های اسیدلاکتیک هستند.
آنتونی سونگ، متخصص سلول درمانی و بدخیمی های خون در بیمارستان دانشگاه دوک اظهار داشت که این آزمایش هنوز در مراحل اولیه است.
وی ادامه داد: "در حال حاضر تلاش می نماییم افراد بیشتری را جهت بررسی بیابیم و مشتاق هستیم از افرادی که با بیمار مبتلابه کووید-۱۹ زندگی می کنند در مقابل ویروس محفاظت نماییم."
پژوهشگران در حال جستجوی افرادی هستند که سه روز گذشته با شخصی که مبتلا به کرونا شده است، زندگی می کنند. شرکت کنندگان به مدت ۲۸ روز پروبیوتیک مصرف می کنند تا مشخص شود که پروبیوتیک، میکروبیوم یا باکتری های روده و بینی را تغییر می دهد یا خیر. این مطالعه ازراه دور انجام می شود و کلیه لوازم موردنیاز برای شرکت کنندگان ارسال می شود.
وی افزود: " بعنوان قسمتی از تحقیق در مورد تاثیر پروبیوتیک ها بر باکتری های روده نمونه مدفوع و سواب بینی نیز جمع آوری می شود. این موارد نیز در خانه انجام و ارسال خواهد شد."
سونگ اضافه کرد: برای شرکت کنندگان نیز به ازای اینکه وقت خودرا در این آزمایش سپری کردند، پاداشی در نظر گرفته شده است.
ویشمایر اشاره کرد: درحالی که بیشتر تحقیقات بر روی واکسن ویروس کرونا متمرکز شده است، این تحقیق از اهمیت زیادی برخوردارست برای اینکه با این روش الان می توان از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد.
وی اشاره کرد: "این مورد بطور طبیعی در رابطه با بدن شماست تا ایمنی بدن و بهبودی شما از یک عفونت همه گیر ویرانگر را تضمین کند."1399/08/06
22:12:54
5.0 / 5
978
تگهای راهكاری ساده برای حفاظت از خود در مقابل افراد مبتلا به كرونا: آزمایش , پژوهش , تحقیقات , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیست و یکم