تولید كفی های طبی نانویی با یك چهارم قیمت خارجی

تولید كفی های طبی نانویی با یك چهارم قیمت خارجی

محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید كفی های طبی نانویی با قیمت یك چهارم نمونه های خارجی شدند.به گزارش بیست و یکم به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، کفی کفش سیلیکونی موضعی آنتی باکتریال پا به پا، کفی کفش ماساژدهنده مغناطیسی آنتی باکتریال پا به پا و پد پاشنه سیلیکونی آنتی باکتریال پا به پا همچون نانومحصولات یک شرکت دانش بنیان بوده که به بازار داخل عرضه شده است.
احمد راستی فرد مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: از آغاز سال تابحال نزدیک به ۲۰۰ هزار جفت کفی طبی تولید و به بازار عرضه شده است. مواد اولیه این محصولات خاصیت آنتی باکتریال پیدا کرده و از بوی نامطبوع پا جلوگیری می کند. این کفی ها به علت طبی بودن می توانند به کسانی که از خارپاشنه یا صافی کف پا رنج می برند کمک نماید. ما همینطور محصول ویژه ای برای بیماران دیابتی داریم.
وی درباره کیفیت این محصولات اظهار داشت: از نقطه نظر کیفی این محصولات به علت برخورداری از مواد اولیه عالی، بسیار با کیفیت بوده و ما سعی کردیم تا قیمت را پایین نگه داریم. هر چند که نسبت به کفی های معمولی این محصولات ۱۵ تا ۲۰ درصد گران تر است اما به علت خصوصیت های آنتی باکتریالی که دارند برای مصرف کننده بسیار جالب توجه هستند.
به گفته مدیرعامل شرکت، این محصول پتانسیل صادراتی بالایی دارد و نسبت به محصولات مشابه خارجی از قیمت کمتری برخوردار می باشد.
وی تصریح کرد: کفی مغناطیسی عرضه شده در سایت آمازون ۱۵ دلار قیمت دارد، در حالیکه محصول کفی مغناطیسی ما با همان کیفیت در حدود ۴ دلار قیمت دارد. حدودا تمام مواد اولیه مصرفی ما تولید داخل است ازاین رو وابستگی به واردات نداریم. نانومواد را هم از یک شرکت ایرانی خریداری می نماییم. ازاین رو امکان کاهش قیمت و رقابت با تولیدکننده خارجی وجود دارد. البته هنوز وارد بخش صادرات نشده ایم.
این کفی های نانویی موضعی بگونه ای طراحی شده اند که بتوانند با تاکید بر انعطاف بسیار زیاد ساختار مواد سیلیکونی، فشار وارده بر پاشنه پا را بکاهد و همینطور بعنوان نوعی ضربه گیر پاشنه پا عمل کند و صدمه های ضرباتی که از راه پاشنه پا به مچ پا، زانوها و کمر وارد می شود را کم کند. از دیگر مزیت های کفی های سیلیکونی موضعی قابل شستشو بودن، قابل تعویض بودن اجزا آن، امکان استفاده از انواع محدب یا معقر در آن برای مبتلایان به خار پاشنه شدید می باشد.


منبع:

1399/08/03
10:45:14
5.0 / 5
1181
تگهای تولید كفی های طبی نانویی با یك چهارم قیمت خارجی: تولید , دانش بنیان , ربات , سایت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیست و یکم