كروناویروس 9 ساعت بر روی دست زنده می ماند

كروناویروس 9 ساعت بر روی دست زنده می ماند

بیست و یكم: پژوهشگران ژاپنی در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند ویروس كرونا به مدت 9 ساعت روی پوست انسان فعال باقی می ماند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان ژاپنی انجام شده است، حاکی از آنست که ماندگاری ویروس کرونا بر روی پوست انسان پنج برابر بیشتر از آنفلوانزا است و بنابر یافته های جدید پژوهشگران میزان ماندگاری و فعال بودن ویروس کرونا روی پوست انسان ۹ ساعت است. این مطالعه اهمیت شستشوی مکرر دست ها برای مبارزه با ویروس را نشان میدهد.
دانشمندان خاطرنشان کردند زنده ماندن ۹ ساعته کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ بر روی پوست انسان ممکنست خطر انتقال تماسی(contact transmission) را در مقایسه با ویروس آنفلوانزای A افزایش دهد، در نتیجه میزان ابتلای افراد به این بیماری مهلک بیشتر می شود.
در این مطالعه، دانشمندان حدود یک روز بعد از مرگ، پوست بیماران مبتلا به این بیماری را کالبد شکافی و آزمایش کردند و دریافتند ویروس کرونا و ویروس آنفلوانزا با بهره گیری از ماده اتانول( که در ضد عفونی کننده های دست استفاده می شود) ظرف مدت ۱۵ ثانیه غیرفعال می شوند. بدین جهت پژوهشگران اصرار دارند که افراد همیشه باید دست های خودرا بشویند چونکه در این صورت احتمال خطر مبتلاشدن به بیماری کاهش پیدا می کند.
یافته های این مطالعه در مجله "Clinical Infective Diseases "منتشر شده است.
منبع:

1399/07/28
19:50:46
5.0 / 5
1217
تگهای كروناویروس 9 ساعت بر روی دست زنده می ماند: آزمایش , پژوهش , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیست و یکم