عكس روز آژانس فضایی اروپا

ماژول سرویس اروپا 3 به خانه جدید خود رسید

ماژول سرویس اروپا 3 به خانه جدید خود رسید

بیست و یكم: ساختاری كه در سال 2024 تحت ماموریت آرتمیس 3 اولین زن و یك مرد را به ماه خواهد برد و بازخواهد گرداند از مكان تولیدش توسط شركت هوافضای ˮتالس آلنیا اسپیسˮ(Thales Alenia Space) در تورین، ایتالیا وارد سالن ادغام ایرباس در برمن، آلمان شد. آرتمیس 3 پرواز فضایی برنامه ریزی شده ناسا برای سال 2024 میلادی بوسیله فضاپیمای اوریون است كه با كمك سامانه پرتاب فضایی عملی خواهد شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، این سازه به یک محفظه بزرگ که سطح دما و رطوبت را ثابت نگه می دارد، منتقل شد و یک هفته طول کشید تا این سفر ۱۲۰۰ کیلومتری را طی نماید.
حالا خیلی از قطعات ماژول سرویس اروپا نصب شده است که تمامی آنها سبب فرود امن فضانوردان بر روی ماه خواهند شد. سخت افزارهای ۱۱ کشور برای ادغام در این ساختار به ایرباس در برمن ارسال شده است.
چگونگی ساخت یک شاسی اتومبیل یکی از این سخت افزارها است. این سازه پوسته ای برای تکنسین ها است تا چهار مخزن ۲۰۰۰ لیتری سوخت، مخازن ۲۴۰ لیتری آب، مخازن هوا، ۳۳ موتور، چند لوله برای اتصال آنها به یکدیگر و همین طور ۱۱ کیلومتر سیم کشی برای الکترونیک را به درون این سازه اضافه کنند.
ساختار ماژول سوم به دومین ماژول سرویس اروپایی در سالن یکپارچه سازی ملحق خواهد شد تا در آنجا ساختارهای مورد نیاز همچون آرایه خورشیدی و چند ابزار الکترونیکی پیشرفته بر روی آن نصب شوند تا این ماژول به نسل بعدی فضاپیمای انسانی تبدیل گردد.
منبع:

1399/07/27
20:26:59
5.0 / 5
1239
تگهای ماژول سرویس اروپا 3 به خانه جدید خود رسید: الكترونیكی , تولید , شركت , فضاپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم