در گزارش بیست و یكم اعلام شد

ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پاركهای علم و فناوری

ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پاركهای علم و فناوری

مدیر كل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پارك های علم و فناوری اظهار داشت: 3 وزارتخانه در صدد راه اندازی پارك تخصصی علم و فناوری است.مهدی کشمیری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به رغبت بخش خصوصی برای ایجاد پارک فناوری، اظهار داشت: هرچند هنوز اتفاق ویژه ای رقم نخورده است، با این وجود اما چند تقاضای خیلی خوب برای ایجاد پارک فناوری از شهرهای تبریز، اصفهان و تهران داریم.
وی با اشاره به فعالیت ۴۳ پارک دارای مجوز، اضافه کرد: از این بین بجز یک پارک خصوصی که آن هم مجوزش به ۴ سال قبل باز می گردد، تا حالا ۴۲ پارک دیگر، عموماً توسط دستگاه های اجرائی دولتی تاسیس شده اند و اینکه حالا بخش خصوصی با اشتیاق، در حال وارد شدن به این فضا بوده و مصمم است تا با سرمایه های خود، پارک علمی فناوری ایجاد کند، یک اقدام و حرکت خوب و قابل تامل در این عرصه شمرده می شود.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم افزود: این مایه خوشی و امیدواری است که بخش خصوصی برای ورود به این حوزه، به این جمع بندی رسیده است. چونکه پارک های علمی فناوری همچون زیر ساخت هایی است که ایجاد آن، همیشه متاثر از اعتبارات عمومی و بخش های دولتی بوده و ورود بنگاه های خصوصی به این عرصه، بسیار باارزش است.
وی در ادامه ضمن اشاره به حضور گسترده بخش دولتی در پارک های فناوری، اظهار داشت: حالا وزارت نفت مجوز تاسیس پارک علم و فناوری خودرا دریافت کرده است؛ این وزاتخانه در صدد است یک پارک را در حوزه تخصصی خود و در فضای مجموعه پژوهشگاهی قبلی اش در جنوب شهر تهران، ایجاد کند که این اقدام بی شک فرصت خوبی برای شرکتهایی فعال دراین زمینه خواهد بود.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم اضافه کرد: پیش بینی ما این است که این پارک متشکل از ۲۴۰ تا ۲۵۰ شرکت باشد و حدوداً سبب اشتغال ۳ تا ۴ هزارنفر شود.
وی افزود: با توجه به این که مقدمات ایجاد این پارک تا حد زیادی فراهم شده و مراحل پایانی کار را طی می کند، بنظر می رسد باتوجه به ستاندن مجوز، فعالیتش رسماً آغاز شود.
کشمیری افزود: علاوه بر وزارتخانه نفت، وزارت خانه های نیرو و جهاد سازندگی نیز به صورت جدی پیگیر راه اندازی پارک های علم و فناوری در حوزه های تخصصی خود هستند.

1399/07/20
14:20:21
5.0 / 5
1119
تگهای ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پاركهای علم و فناوری: پژوهش , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیست و یکم