ایرباس هواپیماهای هیدروژنی با آلایندگی صفر می سازد

ایرباس هواپیماهای هیدروژنی با آلایندگی صفر می سازد

شركت ایرباس از تولید هواپیماهای هیدروژنی با میزان آلایندگی صفر اطلاع داده است. این هواپیماها برای انجام پروازهای تجاری تا سال ۲۰۳۵ در دسترس قرار می گیرد.به گزارش بیست و یکم به نقل از یورونیوز، ایرباس روز گذشته از تولید سه نوع هواپیمای جدید در آینده اطلاع داد. هدف از تولید همه این هواپیماها به صفر رساندن میزان آلایندگی آنها است. بدین منظور در تمامی این هواپیماها از سوخت هیدروژنی استفاده می شود.
گولائوم فائوری مدیرعامل ایرباس تحقق این هدف را لحظه ای تاریخی برای ایرباس توصیف کرده است. یکی از مدلهای این هواپیماها قادر به حمل ۱۲۰ تا ۲۰۰ مسافر بوده و می تواند مسیری ۳۷۰۰ کیلومتری را طی نماید. هواپیمای مورد اشاره مجهز به موتور توربینی هیدروژنی به جای موتورهای سوخت جت متداول در هواپیماهاست.
مدل دوم این هواپیماها تا ۱۰۰ مسافر را حمل می کند و قادر به پیمودن مسیری ۱۸۵۰ کیلومتری است. هواپیمای مدل سوم هم از بال های تاشدنی برخوردار بوده و با حمل ۲۰۰ مسافر مسیری ۳۷۰۰ کیلومتری را می پیماید.
آزمایش موتورهای این هواپیماها ظرف چند ماه آینده شروع شده و نمونه های اولیه آنها تا پیش از آخر دهه جاری میلادی تولید خواهند شد.


منبع:

1399/07/02
09:40:10
5.0 / 5
1543
تگهای ایرباس هواپیماهای هیدروژنی با آلایندگی صفر می سازد: آزمایش , تولید , شركت , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم