بیانیه نخستین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر گردید

بیانیه نخستین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر گردید

به گزارش بیست و یكم تعدادی از مدیران مراكز نوآوری در استان تهران اطلاعیه ای در مورد مجمع فناوری و نوآوری عرضه كردند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، امروز اولین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران در کارخانه نوآوری آزادی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران، محسنی بند پی استاندار تهران و مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس برگزار گردید.

در این مراسم تعدادی از مدیران نهادهای فعال زیست بوم فناوری و نوآوری اطلاعیه ای در مورد مجمع اکوسیستم فناوری و نوآوری عرضه کردند.

این مجمع برای حل مشکلات استان تهران با استفاده از توانمندی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری و هم همدلی اعضای این اکوسیستم از قبیل پارک های علم وفناوری با سایر دستگاه های دولتی برای حل مشکلات استان تهران تشکیل شده است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«لزوم همکاری و هم افزایی مستمر: با عنایت به استقرار تعداد کثیری از نقش آفرینان حوزه فناوری و نوآوری و تحقق بیشتر از نیمی از اقتصاد دانش بنیان کشور در استان تهران، این استان پرچمدار توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور محسوب شده و همکاری و شبکه سازی میان ذینفعان در چارچوب مجمع فناوری و نوآوری استان ضروری است؛ بنابراین بر تداوم برگزاری مجمع بعنوان ابزاری برای همکاری و هم افزایی اعضا به صورت حداقل هر 6 ماه یکبار تاکید داریم.

بهره برداری از فرصتها و رفع چالشها: مجمع، از «ستاد هماهنگی امور فناوری و نوآوری استان» انتظار دارد فرصتها و موانع رشد زیست بوم فناوری و نوآوری استان و مشکلات فعالیت استارت آپها، کارآفرینان، شرکتهای دانش بنیان و فناور، سرمایه گذاران و سایر فعالان در استان را با همفکری و استفاده از نظر خبرگان و ذینفعان استخراج و پیشنهادات خویش را به «کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان» عرضه و پیگیری نماید.

محور قراردادن اقتصاد دانش بنیان/اقتصاد دانش بنیان؛ محور توسعه: از آنجائیکه اقتصاد دانش بنیان، مسیر مهمی برای رونق اشتغال و جهش تولید است؛ از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری و شهرداری تهران انتظار داریم گفتمان نوآوری و فناوری را در استان حاکم کنند و دستگاههای اجرایی را به همکاری با عناصر این زیست بوم تشویق نمایند و هم در کوتاهترین زمان مصوبات کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان را در هیأت دولت، شورای برنامه ریزی و توسعه استان یا شورای شهر طرح نمایند و در اولویت تأیید و اجرا گذارند.»

1399/06/23
21:47:38
5.0 / 5
1339
تگهای بیانیه نخستین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر گردید: آموزش , پژوهش , تولید , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم