واكسن كرونای جانسون اند جانسون مانع از ابتلای شدید همسترها شد

واكسن كرونای جانسون اند جانسون مانع از ابتلای شدید همسترها شد

بیست و یكم: پژوهشگران شركت داروسازی ˮجانسون اند جانسونˮ می گویند تزریق واكسن كووید-19 این شركت از بیماری شدید در همسترها جلوگیری می كند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان بی سی، پژوهشگران شرکت "J&J" همسترها را ابتدا با یک دوز از واکسن کووید-۱۹ واکسینه کردند و آنها را چهار هفته بعد در معرض کروناویروس قرار دادند که در نهایت مشخص شد همسترهای واکسینه شده وزن کمتری نسبت به همسترهای واکسینه نشده دارند و بیماری های شدید مانند ذات الریه یا مرگ و میر را تجربه نمی کنند.
این شرکت حالا اعلام نموده است که واکسن بالقوه کروناویروس آن از مبتلاشدن به بیماری شدید در گروه کوچکی از همسترهای طلایی سوریه ای جلوگیری کرده است.
پژوهشگران می گویند این واکسن آنتی بادی ها یا پادتن های خنثی کننده را که به عقیده پژوهشگران برای ایجاد ایمنی در مقابل ویروس لازم است، در همسترهایی که این واکسن به آنها تزریق شده، ایجاد کرده است.
"پائول استافلز" مدیر ارشد علمی "J&J" اظهار داشت: این مطالعه پیش بالینی، اعتماد ما را به واکسن بالقوه کووید-۱۹ بیشتر کرد. با آزمایشات مرحله سوم که برای شروع از همین ماه جاری برنامه ریزی شده است، ما همچنان متعهد هستیم که توانایی تولید و توزیع خودرا گسترش دهیم تا در صورت ایمن بودن و موثر بودن این واکسن در انسان، امکان دسترسی جهانی به آنرا فراهم نماییم.
نتایج امیدوار کننده در همسترها لزوماً به این معنا نیست که این واکسن همان سطح محافظت را در انسان نیز ایجاد می کند، اما پژوهشگران خاطرنشان کردند که این نتایج از آنجائیکه بیماری کووید-۱۹ در بعضی از انسان ها منجر به بیماری شدید می شود، از اهمیت بالایی برخوردارست.
شرکت "جانسون اند جانسون"(J&J) یکی از چندین شرکتی است که روی تولید واکسن کروناویروس جدید کار می کند و می خواهد آنرا به سرعت در سراسر جهان توزیع کند. این شرکت انتظار دارد همین ماه جاری آزمایش های واکسن خودرا روی ۶۰ هزار نفر آغاز کند. این بزرگترین آزمایش واکسن کرونا تابحال خواهد بود.
وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده در تاریخ پنج اوت اعلام نمود که با شرکت "Janssen" که زیرمجموعه دارویی شرکت "J&J" است برای خرید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن به ارزش تقریبی یک میلیارد دلار به توافق رسیده است. بر طبق این اعلام، این معامله به دولت فدرال امکان سفارش ۲۰۰ میلیون دوز اضافی را می دهد.
شرکت "J&J" می گوید که در ساخت واکسن کروناویروس خود از همان فناوری های ساخت واکسن آزمایشی ابولا که در اختیار مردم جمهوری دموکراتیک کنگو قرار گرفته است، استفاده می نماید که شامل ترکیب مواد ژنتیکی کروناویروس با نسخه اصلاح شده "ویروس آدنو"(adenovirus) است که موجب سرماخوردگی در انسان می شود.
شرکت کنندگان در مرحله سوم این آزمایش بالینی بطور تصادفی برای دریافت یک دوز از واکسن یا دارونما انتخاب می شوند. شرکت کنندگان در این آزمایش بیش از دو سال توسط پژوهشگران پیگیری می شوند و این آزمایش، ایمنی و موثر بودن واکسن را مشخص می کند.
این مطالعه در مجله Nature Medicine انتشار یافته است.
منبع:

1399/06/14
08:20:07
5.0 / 5
1508
تگهای واكسن كرونای جانسون اند جانسون مانع از ابتلای شدید همسترها شد: آزمایش , پژوهش , تولید , خدمات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیست و یکم