محققان روس:

واكسن كرونای روسیه روی سالمندان تأثیر منفی ندارد

واكسن كرونای روسیه روی سالمندان تأثیر منفی ندارد

محققان روس اعلام كردند، سالمندانی كه واكسن كرونای روسی ˮSputnik Vˮ  را دریافت كرده اند، از خود عوارض جانبی ناشی از دریافت واكسن نشان نداده اند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از مسکوتایمز، محققان روس اعلام نمودند دانشمندان سالخورده که به توسعه واکسن کرونا "Sputnik V" کمک کرده بودند، این واکسن را دریافت نمودند و هیچ اثرات منفی را گزارش نکرده اند.
ماه گذشته، "Sputnik V" بعنوان نخستین واکسن کرونا ویروس در جهان توسط روس ها به ثبت رسید.
البته محققان و کارشناسان جهان از سرعت روس ها شگفت زده و البته نگران شدند چون که این واکسن برای اثبات ایمنی و اثربخشی، آزمایش های گسترده را سپری نکرده است.
متخصصان اخطار دادند که این واکسن می تواند به بیماران ۶۰ سال به بالا که به نوع سخت تر "کووید-۱۹" مبتلا می شوند و احتمال مرگ آنها بیشتر است، صدمه برساند.
"الکساندر گینتسبرگ"(Alexander Gintsburg) رئیس موسسه دولتی گامالیا که این واکسن را توسعه داده است، اظهار داشت: حدود ۱۲ نفر از کارمندان او از سنین ۷۰ تا ۸۰ سال این واکسن را دریافت نمودند و هیچ عارضه ای را گزارش نکردند.
وی ادامه داد، همه آنها سالم و فعال می باشند و به بیماران خود رسیدگی می کنند و فعالیتهای ورزشی خویش را هم انجام می دهند.
گینتسبرگ افزود، واکسیناسیون به هیچ وجه بر آنها تأثیر نگذاشت. او که خود ۶۸ سال سن دارد هم واکسن را دریافت کرد.
اظهارات وی در حالی منتشر گردید که گزارش ها از آن حکایت می کند طی هفته های گذشته چندین مقام عالی رتبه دولت روسیه از واکسن "Sputnik V" استفاده
کرده اند.
"میخائیل موراشکو"(Mikhail Murashko)، وزیر بهداشت روسیه اخیرا اعلام نمود که از میان ۴۰ هزار نفر، ۲ هزار و ۵۰۰ داوطلب برای آزمایش بالینی مرحله سوم واکسن به کار گرفته شده اند.
روسیه اعلام نمود که به رغم نگرانی های موجود پیرامون ایمنی این واکسن، بیشتر از ۲۰ کشور جهان برای بیشتر از یک میلیارد دوز از واکسن "اسپوتنیک V" درخواست تقاضا داده اند.
انتظار می رود که "اسپوتنیک V" در تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی وارد چرخه شهروندی شود.
منبع:

1399/06/14
17:06:59
5.0 / 5
1724
تگهای واكسن كرونای روسیه روی سالمندان تأثیر منفی ندارد: آزمایش , متخصص , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیست و یکم