در تحقیق جدید عنوان شد؛

كشف خواص ضدكرونا در اسپری ضدپشه

كشف خواص ضدكرونا در اسپری ضدپشه

به گزارش بیست و یكم محققان انگلیسی می گویند ماده ای معروف به سیتریودیول كه ۴۰ درصد از محتوای یك اسپری ضدپشه خاص را تشكیل می دهد می تواند ویروس كرونا را نابود كند.به گزارش بیست و یکم به نقل از گاردین، سیتریودیول، یک ماده طبیعی گیاهی است که از روغن درخت اکالیپتوس لیمویی به دست می آید. استفاده از این ماده در حشره کش ها سبب محافظت از پوست بدن در مقابل گزش پشه ها، کنه ها، ساس ها و دیگر حشرات موذی می شود.
این نوع اسپری های ضدپشه از ماه آوریل در اختیار سربازان انگلیسی قرار می گرفت تا آنها از بدن خود در مقابل گزش حشرات و برخی بیماری ها در مناطق شرجی و گرم و مرطوب محافظت کنند و حالا مشخص شده آنها در مقابل ویروس کرونا هم از بدن محافظت می کنند.
البته هنوز معلوم نیست تاثیر سیتریودیول برای نابودی ویروس کرونا بیشتر از شستن دست ها با آب و صابون یا استفاده از موادضدعفونی کننده مبتنی بر الکل است و آیا این ماده می تواند جایگزینی برای دو روش مورد اشاره محسوب شود یا خیر.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع انگلیس که با همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی دی اس تی ال در این کشور تهیه شده، اسپری ضدپشه Mosi-guard توانسته ویروس کرونای موجود بر روی پلاستیک ها و دستکش های پلاستیکی را از بین ببرد.
البته دی اس تی ال در بررسی های مستقل خود اعلام نموده با اینکه سیتریودیول در زمان استفاده بر روی دستکش های لاتکس بخش اعظم ویروس های کرونا را نابود کرده، اما بخشی از این ویروس ها بر روی دستکش های مذکور باقی ماندند که پس از ۴ ساعت توان بیماری زایی خویش را مجدداً به دست آورده اند. تحقیقات در این حوزه برای کسب نتایج علمی دقیق تر ادامه دارد.
وزارت دفاع انگلیس در ابتدای شیوع کرونا اسپری Mosi-guard را در اختیار سربازان خود قرار داد، چونکه از قابلیت حفاظتی آن در مقابل بیماری سارس که باکتری آن هم خانواده با کروناست، آگاه بود و امیدوار بود از این طریق به حفظ سلامت نظامیان کمک نماید.

1399/06/10
10:33:32
5.0 / 5
1553
تگهای كشف خواص ضدكرونا در اسپری ضدپشه: آزمایش , تحقیقات , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم