عكس روز آژانس فضایی اروپا؛

آهنگ یك دنباله دار را بشنوید بعلاوه فیلم

آهنگ یك دنباله دار را بشنوید بعلاوه فیلم

بیست و یكم: آیا تابحال آهنگی كه یك دنباله دار به وجود می آورد را شنیده اید؟ اگر پاسختان خیر است، می توانید ویدئوی جدیدی را كه بتازگی آژانس فضایی اروپا در حساب كاربری خود در اینستاگرام منتشر نموده، مشاهده كنید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، آژانس فضایی اروپا بتازگی ویدیوئی از صدای آهنگی که توسط دنباله دار چوریوموف-گراسیمنکو یا ۶۷ پی/چوریوموف-گراسیمنکو(۶۷P) به وجود آمده را منتشر نموده است.
بنظر می رسد دنباله دار ۶۷ پی در حال اجرای یک آهنگ در حالت نوسان در میدان مغناطیسی در محیط دنباله دار خود است. صدای این آهنگ ۴۰-۵۰ میلی متر هرتز است که این در بازه بسیار پایین تری از بازه شنوایی انسان که معمولاً بین ۲۰ هرتز و ۲۰ کیلوهرتز قرار دارد، است. برای ساختن موسیقی که برای انسان بطور واضح قابل شنیدن باشد فرکانس ها با یک روش، در حدود ۱۰ هزار واحد افزایش یافته است.⠀⠀⠀
این آهنگ برای نخستین بار بطور واضح در ماه آگوست سال ۲۰۱۴ و هنگامی که فضاپیمای "روزتا" در فاصله ۱۰۰ کیلومتری این دنباله دار قرار داشت، توسط آزمایش مغناطیس سنج شنیده شد.
دانشمندان فکر می کنند که تولید این آهنگ می تواند به سبب فعالیت دنباله دار مذکور باشد و دنباله دار آهنگ را هنگامی که ذرات خنثی را در فضا آزاد می کند(جایی که آنها به سبب فرآیندی به نام یونش بار الکتریکی می گیرند) تولید می کند، اما مکانیسم دقیق فیزیکی پشت ایجاد این نوسانات همچنان یک راز باقی مانده است.⠀
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/06/08
01:17:08
5.0 / 5
1813
تگهای آهنگ یك دنباله دار را بشنوید بعلاوه فیلم: آزمایش , اینستاگرام , تولید , فضاپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم