تولید سوزن پیشرفته برای تزریق زیرجلدی

تولید سوزن پیشرفته برای تزریق زیرجلدی

بیست و یكم: پژوهشگران دانشگاه ام آی تی، از تولید نمونه اولیه یك سرنگ دارای سوزن برای تسهیل تزریق زیر جلدی آگاهی داده اند.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، در سال های اخیر نسل جدیدی از داروهای بیولوژیک تولید شده اند که می توان آنها را بر اساس نیازهای خاص بیماران شخصی سازی کرد. اما تزریق آنها به زیرپوست به سبب ماهیت چسبنده و حجیم این داروها دشوار است. پژوهشگران برای حل این مشکل نسل جدیدی از سرنگ های دارای سوزن را ساخته اند.
چسبناکی داروهای بیولوژیک انتقال آنها بوسیله سوزن های استاندارد را هم دشوار می سازد و استفاده از روش های تزریق غیر سوزنی هم پرهزینه بوده و هم در خیلی از کشورها در دسترس نیست.
سوزن جدید تولید شده برای حل این مشکل دارای دو مخزن تو درتو برای انتقال دارو است. مخزن اولی که در داخل مخزن دیگر قرار گرفته، حاوی خود دارو است و مخزن دوم حاوی یک مایع روان کننده سازگار با محیط زیست است که روند انتقال دارو به زیرپوست را تسهیل می کند. هر دو مخزن با فشار تنها یک دسته فعال می شوند.
با فشردن دسته مورد اشاره یک لایه روان کننده مایع به داروی چسبناک اضافه می شود و دو مایع به آسانی از سوزن عبور کرده و به بدن منتقل می شوند. در جریان استفاده آزمایشی از این سوزن، چسبناک ترین داروهای بیولوژیک با وارد آوردن یک هفتم فشار مورد نیاز برای تزریق چنین داروهایی به بدن بیماران منتقل شدند. برنامه ریزی برای تولید انبوه این سوزن ها الان در حال انجام می باشد.


منبع:

1399/06/04
18:56:12
5.0 / 5
1621
تگهای تولید سوزن پیشرفته برای تزریق زیرجلدی: آزمایش , استاندارد , پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیست و یکم