تولید پلیمرهایی برای كمك به بیماران نیازمند دیالیز

تولید پلیمرهایی برای كمك به بیماران نیازمند دیالیز

بنیان گذاران یك استارتاپ آمریكایی قصد دارند با تولید پلیمرهای خاصی، به درمان بهتر بیمارانی كه به دیالیز نیاز دارند، كمك كنند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، استارتاپ آمریکایی "ونوستنت"(VenoStent)، فناوری جدیدی برای بیماران دیالیزی عرضه کرده اند که می تواند نتایج خوبی برای آنها داشته باشد.
بگفته بنیان گذاران این شرکت، سالانه، دیالیز ۵۵ تا ۶۵ درصد بیماران با شکست روبرو می شود و مراقبت از چنین بیمارانی نیز هزینه زیادی به دنبال دارد. در هر حال، بنیان گذاران این شرکت باور دارند که می توانند چاره ای برای این مشکلات عرضه کنند.
"تیموتی بور"(Timothy Bouré) و "جفری لاکز"(Geoffrey Lucks)، بنیانگذاران این استارتاپ، کار خودرا در سال ۲۰۱۲ آغاز کردند و توانستند اثر قابل توجهی بر جامعه پزشکی بگذارند. آنها در سال ۲۰۱۸ نیز توانستند یک آزمایش موفقیت آمیز روی حیوانات انجام دهند و بودجه های گوناگونی دریافت نمایند. آنها تلاش می کنند تا با ساخت پلیمر و چاپ استنت های پزشکی، نیاز به جراحی های خطرناکی که احتمال شکست آنها وجود دارد را برای بیماران مبتلا به بیماری های کلیوی برطرف کنند.
نکته اصلی این ایده، کشف نوعی پلیمر است که از رشد سلول پشتیبانی می کند تا بعد از دیالیز، ترمیم شود.
بنیان گذاران این استارتاپ تابحال ۲.۴ میلیون دلار بودجه برای کار خود جذب کرده اند. آنها برای دومین مرحله آزمایش های حیوانی آماده می شوند و قصد دارند اولین آزمایش های انسانی را نیز در سال ۲۰۲۱ آغاز کنند.1399/05/20
22:06:17
5.0 / 5
1897
تگهای تولید پلیمرهایی برای كمك به بیماران نیازمند دیالیز: استارتاپ , تولید , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم