تركیبی كه می تواند سرعت پیری را كم كند

تركیبی كه می تواند سرعت پیری را كم كند

پژوهشگران آمریكایی در بررسی های جدید خود، تركیبی را كشف كرده اند كه می تواند به كاهش سرعت پیری كمك نماید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، پژوهشگران "دانشگاه سالک"(Salk Institute) آمریکا در بررسی جدید خود نشان داده اند ترکیبی که پیش تر اثر موفقیت آمیزی بر موش های مبتلا به آلزایمر داشته است، می تواند سرعت پیری سلول های مغز را کم کند. بر طبق این بررسی ها، ترکیب موسوم به "CMS121" می تواند نحوه سوخت و ساز لیپیدها را در سلول های مغز تغییر دهد.
"پاملا ماهر"(Pamela Maher)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: بررسی کارکرد این ترکیب نسبت به پژوهش های پیشین، دشوارتر بود. ما باتوجه به موفقیت در این پژوهش می خواهیم آزمایش های بالینی را آغاز نماییم.
ماهر و همکارانش در پژوهش های پیشین خود، ماده ای موسوم به "فیستین"(fisetin) را که در میوه ها و سبزیجات وجود دارد، بررسی کردند. این ماده می تواند حافظه را بهبود ببخشد و از بروز بیماری های مشابه آلزایمر در موش ها پیشگیری کند. آنها طی بررسی های خود گونه های متفاوتی از فیستین را تولید کردند و طی این پژوهش جدید دریافتند که CMS121، کارآیی خاصی در بهبود حافظه دارد و سرعت پیری سلول های مغز را می کاهد.
پژوهشگران طی این پروژه، CMS121 را روی موش های مبتلا به آلزایمر آزمایش کردند. دوزهای مشخصی از CMS121 روزانه به یک گروه از موش ها تزریق شد و گروه دوم هیچ دوزی دریافت نکردند.
پژوهشگران بعد از سه ماه دریافتند موش های گروه نخست، عملکردی به خوبی موش های سالم دارند اما عملکرد موش های گروه دوم، ضعیف است.
این گروه پژوهشی حالا قصد دارند بررسی های بالینی را آغاز کنند تا ترکیبات افزودنی را نیز برای درمان آلزایمر مورد ارزیابی قرار دهند.
ماهر اضافه کرد: چالش های بسیاری جهت بررسی اهداف مورد نظر در درمان آلزایمر وجود دارد؛ در نتیجه ارائه روش جدیدی برای یافتن این اهداف، بسیار جالب است.
این پژوهش، در مجله "Redox Biology" به چاپ رسید.1399/05/15
21:55:01
5.0 / 5
2246
تگهای تركیبی كه می تواند سرعت پیری را كم كند: آزمایش , پژوهش , تولید , حافظه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیست و یکم