طرح اولیه خودروی خودران مخصوص دوران كرونا

طرح اولیه خودروی خودران مخصوص دوران كرونا

طرح اولیه از یك خودروی برقی خودران برای دوران ویروس كرونا ارائه شده كه می توان از آن برای حمل و نقل بیماران و جابجایی نمونه های آزمایشگاهی استفاده نمود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از بیزینس اینسایدر، شرکت مشاوره طراحی «مانیون»(Manyon) طرح اولیه از خودرویی خودران و برقی ارائه کرده که مخصوص دوره همه گیری ویروس کرونا است.
این طرح اولیه «نم بات»(NemBot) نام دارد که مخفف «ربات های پزشکی غیر اورژانسی» است و می توان آنرا به شکل گسترده استفاده نمود. هر نم بات در حقیقت یک کپسول خودران با اتاقی برای یک فرد و با تجهیزات کامل ضدعفونی کننده مانند نور فرابنفش است. همین طور می توان فضای داخلی را باتوجه به شیوع ویروس کرونا یا شرایط مختلف تنظیم کرد.
باتوجه به شیوع ویروس کرونا خدمات حمل و نقل باید برای جلوگیری از ابتلای افراد کاملا پاکسازی شوند. اما در حمل و نقل عمومی همیشه استانداردهای ضدعفونی رعایت نمی گردد. از آنجائیکه این کپسول های خودران کوچک و کارآمد هستند، مانیون معتقد می باشد می توان از آنها برای مصارف عمومی دیگر مانند جمع آوری زباله نیز استفاده نمود. علاوه برآن می توان از هر نم بات برای حمل و نقل خودران بیماران در وضعیت ایزوله، تجهیزات پزشکی، نمونه های آزمایشگاهی یا موارد دیگر استفاده نمود.

1399/05/14
13:58:58
5.0 / 5
1837
تگهای طرح اولیه خودروی خودران مخصوص دوران كرونا: آزمایش , استاندارد , خدمات , ربات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیست و یکم