توسط محققان كشور؛

خواص ضد میكروبی نقره برای تصفیه آب به كار گرفته شد

خواص ضد میكروبی نقره برای تصفیه آب به كار گرفته شد

بیست و یكم: پژوهشگران از خاصیت ضد باكتری نقره برای تصفیه آب استفاده كردند. آنها در پژوهشی نوع جدید از نانو كامپوزیت مغناطیسی نقره را تهیه كردند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تهیه نانو کامپوزیت نقره جهت بررسی خواص ضد باکتریایی آن و حذف آلاینده های آب هدف آنها از انجام این طرح بود.
این طرح پژوهشی با پشتیبانی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران توسط پژوهشگران پژوهشکده زیست فناوری و مهندسی اصفهان انجام شد.
«تهیه نانوکامپوزیت مغناطیسی نقره با ساختار Co۰.۷Zn۰.۳Fe۲O۴@PET@Ag بمنظور استفاده از خاصیت ضدباکتری آن در پروسه تصفیه آب» عنوان این طرح پژوهشی است.
سید امیر حسین جلالی مجری این طرح پژوهشی اظهار داشت: در این طرح از کامپوزیت با هدف پوشش دهی نقره استفاده شد تا خواص ضد میکروبی نقره حفظ شود و در محیط آبی کاربرد داشته باشد. همین طور با پوشش دهی نانو اثرات باکتری کشی و ضد عفونی کنندگی از خود بروز می دهد.
وی همین طور بیان کرد: از سویی در این طرح از آهن استفاده شده است. آهن خاصیت مغناطیسی داردو با ایجاد میدان مغناطیسی موجب جمع آوری آلاینده ها می شود.
کاربرد نتایج این تحقیق ابتدا از بین بردن پاتوژن های بیماری زای آب برای تصفیه آب و نهایتاً تعمیم این خاصیت در زمینه پزشکی، تولید نانوداروها یا طراحی دارو و حتی تصفیه پساب های صنعتی و بیمارستانی می­ تواند باشد.


منبع:

1399/05/13
22:11:18
5.0 / 5
1757
تگهای خواص ضد میكروبی نقره برای تصفیه آب به كار گرفته شد: پژوهش , تولید , صنعت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم