تولید ذرات گرافنی برای نابودی باكتری های مقاوم

تولید ذرات گرافنی برای نابودی باكتری های مقاوم

به گزارش بیست و یكم یافتن روشی برای نابودی باكتری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك ها یكی از چالش های پزشكان است كه برای غلبه بر آن از ذرات گرافنی استفاده شده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، محققان دانشگاه رایس سیستمی را ابداع نموده اند که در چارچوب آن از نانوذرات متشکل از اکسید گرافن برای نابودی باکتری های خطرناک و هم ژن های سیال آنها که در آب های آلوده سرگردان هستند، استفاده می شود.
باکتری های موجوداتی اجتماعی هستند که توانایی های خود برای مقابله با آنتی بیوتیک های جدید را در اختیار دیگر همتایان خود هم قرار می دهند. ژن های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک باکتری ها در آب های آلوده و فاضلاب های صنعتی وجود دارند و به صورت گسترده در طبیعت منتشر می شوند و داروها بر روی آنها اثر ندارند.
لذا برای حل این مشکل و پیشگیری از گسترش ژن های مقاوم به آنتی بیوتیک ها از نانوذرات تشکیل شده از گرافن، بیسموت، اکسیژن و کربن و انتشار آنها در آب های آلوده استفاده شده است. این مواد مولکول هایی به نام آر او اس تولید می کنند که ژن های خطرناک باکتری ها را از بین می برند.
در آزمایشی که بر روی این روش به منظور مقابله با باکتری خطرناک و بیماری زای ای. کولی صورت گرفت، نانوذرات مذکور توانستند ژن های موذی این باکتری را مهار و نابود کنند. پژوهشگران می گویند در آینده می توان این روش را برای پیشگیری از فعالیتهای مخرب طیف گسترده تری از باکتری ها به کار گرفت.


منبع:

1399/05/03
14:58:55
5.0 / 5
2037
تگهای تولید ذرات گرافنی برای نابودی باكتری های مقاوم: آزمایش , ابداع , پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیست و یکم