به دلیل كاهش آلودگی؛

كرونا كارآیی صفحات خورشیدی را افزایش داد !

كرونا كارآیی صفحات خورشیدی را افزایش داد !

به گزارش بیست و یكم بررسی محققان دانشگاه ام آی تی نشان داده است شیوع كرونا و خانه نشینی الزامی میلیون ها نفر سبب كاهش آلودگی هوا و افزایش كارآیی صفحات خورشیدی برای تولید برق شده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، ویروس کرونا جهان را از جنبه های مختلفی تحت تاثیر قرار داده و حالا مشخص شده یکی از این تأثیرات مفید افزایش بهره وری و خروجی برق صفحات خورشیدی بوده است.
صدها کشور جهان به دلیل انتشار کرونا اتباع خویش را خانه نشین کردند و این مسئله سبب کاهش رفت و آمدها، فعالیت کارخانه ها و تخریب محیط زیست شد و به تبع آن آلودگی هوا کاهش پیدا کرد. در نتیجه توانایی صفحات خورشیدی برای جذب انرژی ناشی از تابش خورشید بیشتر و کارآیی این صفحات هم افزایش پیدا کرد.
تحقیقی که در این حوزه در دهلی نو یکی از آلوده ترین شهرهای جهان انجام شده، نشان داده است که میزان آلودگی هوا در این کشور بعد از ۲۴ مارس که آغاز خانه نشینی الزامی مردم بود تا ۵۰ درصد کاهش یافته است. پاکیزگی هوا سبب افزایش ۸.۳ درصدی خروجی برق این صفحات خورشیدی در اواخر ماه مارس شده و این رقم در ماه آوریل به ۵.۹ درصد رسیده است.
محققان ام آی تی می گویند بهره وری صفحات خورشیدی در جهان در شرایط خانه نشینی ناشی از شیوع کرونا، به صورت متوسط سه تا چهار برابر بیشتر شده و باید از این فرصت نهایت بهره برداری به عمل آید. البته با عنایت به ناچیزبودن آلودگی هوا در کشورهایی مانند آلمان و بریتانیا کارکرد صفحات خورشیدی در این کشورها تغییر محسوسی نداشته است.

1399/05/02
22:37:20
5.0 / 5
2045
تگهای كرونا كارآیی صفحات خورشیدی را افزایش داد !: تولید , دانشگاه , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم