عرضه متد جدیدی جهت بررسی توانایی بدن در خنثی كردن كروناویروس

عرضه متد جدیدی جهت بررسی توانایی بدن در خنثی كردن كروناویروس

پژوهشگران آمریكایی، متد جدیدی جهت بررسی توانایی پادتن ها در خنثی كردن كروناویروس ابداع نموده اند كه می تواند به مقابله بهتر با این ویروس كمك نماید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، پژوهشگران "دانشگاه راکفلر "(RUP) آمریکا، متد جدیدی ابداع نموده اند که می تواند توانایی پادتن ها را در خنثی کردن کروناویروس، به سرعت مورد بررسی قرار دهد. این روش می تواند به پژوهشگران کمک نماید تا بفهمند که بیماران، مستعد ابتلای باردیگر به کروناویروس هستند یا خیر. همینطور می توان از این روش برای ارزیابی کارآیی واکسن های آزمایشی و درمان های مبتنی بر پادتن برای مقابله با کروناویروس بهره برد.
بدن افراد مبتلا به کووید- ۱۹، پادتن های خنثی کننده ای تولید می کند که می توانند عفونی شدن سلول ها توسط کروناویروس را متوقف کنند. پژوهش ها نشان داده اند که قدرت واکنش پادتن در بیماران، متفاوت می باشد اما این مورد هنوز مشخص نشده که پادتن های خنثی کننده، تا چه مدت در خون باقی می مانند و به محافظت از بدن در مقابل عفونت باردیگر می پردازند.
در هر حال، کوشش برای درمان کووید- ۱۹ به وسیله پادتن یا پلاسمای خون همچنان ادامه دارد. بعلاوه، هر واکسنی که برای درمان موفقیت آمیز کووید- ۱۹ ابداع می شود، باید بتواند تولید پادتن های خنثی کننده را تقویت کند.
پادتن های خنثی کننده می توانند نقش مهمی در کاهش فشار ناشی از کووید- ۱۹ در سرتاسر جهان بر عهده داشته باشند. به همین دلیل، عرضه یک روش فوری، دقیق و ساده جهت بررسی فعالیت پادتن های خنثی کننده می تواند به ارزیابی ایمنی بدن در مقابل کروناویروس کمک نماید.
آزمایش پادتن با استفاده از خود کروناویروس، به کار زیادی نیاز دارد و همین ویژگی، کاربرد آنرا محدود می کند. پژوهشگران در این پروژه به جای استفاده از کروناویروس، ویروس های ایمن تری را به کار بردند تا خنثی سازی فعالیت پادتن ها را آزمایش نمایند.
بعضی از این ویروس های جانشین، امکان تکثیر ندارند؛ بنابراین جهت استفاده در آزمایشگاه، ایمن تر هستند. پژوهشگران این ویروس ها را مهندسی کردند تا سلول ها فلورسنت تولید کنند و بدین ترتیب، ردیابی عفونت برای پژوهشگران ساده تر باشد.
پژوهشگران در این آزمایش ها موفق شدند تنها طی چند هفته، قابلیت خنثی سازی را در صدها نمونه پلاسما و پادتن تشخیص دهند.
این پژوهش، در مجله "Journal of Experimental Medicine" به چاپ رسید.
منبع:

1399/05/01
22:15:36
5.0 / 5
2005
تگهای عرضه متد جدیدی جهت بررسی توانایی بدن در خنثی كردن كروناویروس: آزمایش , ابداع , پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیست و یکم