ژاپنی ها یك باتری ۹۰ درصد ارزانتر از لیتیوم-یون ساختند

ژاپنی ها یك باتری ۹۰ درصد ارزانتر از لیتیوم-یون ساختند

بیست و یكم: یك شركت ژاپنی موفق شده است یك باتری جدید بسازد كه با همان كارایی، 90 درصد از باتری های لیتیوم-یون ارزانتر است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از بلومبرگ، "هیداکی هوری" بنیان گذار شرکت "APB Corp" از شرکت های ژاپنی حمایت مالی کرده است تا بتواند نوع جدیدی از باتری را تولید نماید که موجب کاهش قابل توجه هزینه های تولید و افزایش ایمنی می شود.
این باتری که می تواند قطعات پیچیده باتری مانند الکترودهای فلزی و الکترولیت های مایع را با ماده رزین جایگزین کند، تولید آن بجای پروسه تولید پیچیده ای که امروزه باتری های لیتیوم-یونی دارند، بیشتر شبیه به تولید فولاد است.
روند پیچیده کنونی تولید باتری های لیتیوم-یونی نیاز به فرآیندی گرانقیمت دارد که تنها تعداد معدودی از صنعتگران می توانند از پس آن برآیند.
از این گذشته، باتری مبتنی بر رزین حتی در هنگام سوراخ شدن نیز در مقابل آتش و انفجار مقاوم است و این قابل اشتعال و انفجار بودن باتری های لیتیوم-یونی چیزی است که سال ها است پژوهشگران را درگیر کرده است، چونکه تابحال سبب لطمه های مالی و جانی فراوانی شده است.
یکی از این آتش سوزی های باتری های لیتیوم-یونی در سال ۲۰۱۶ برای یک کامیون رخ داد که که این آتش سوزی، کامیون و محتویات آنرا از بین برد و مهم تر از آن، مجموعه ای از آتش گرفتن های این باتری ها در کارخانه تسلا بود که موجب افزایش نگرانی در مورد ایمنی این باتری ها شد.
طراحی باتری دو قطبی شرکت "APB" نقصها سنتی موجود در باتری های لیتیوم-یونی را که موجب گرم شدن این باتری ها و در نهایت اشتعال آنها می شود، برطرف کرده است.
تابحال شرکت "APB" نزدیک به ۸۰ میلیون دلار جمع آوری کرده است که جهت راه اندازی یک کارخانه تولید انبوه در ژاپن که از سال آینده آغاز به کار خواهد کرد، کافی است و تا سال ۲۰۲۳ به ظرفیت ۱ گیگاوات ساعت خواهد رسید.
البته این نکته حائز اهمیت می باشد که در صورتیکه این باتری رزینی مشکلات ایمنی و هزینه باتری های لیتیوم-یونی را ندارد، اما رزین نسبت به فلز کمتر رسانا است، بدین سبب ظرفیت حمل بار الکتریکی آن کاهش پیدا می کند.

منبع:

1399/04/21
21:34:37
5.0 / 5
2124
تگهای ژاپنی ها یك باتری ۹۰ درصد ارزانتر از لیتیوم-یون ساختند: باتری , پژوهش , تولید , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم