تولید ماسك هایی با قابلیت تعویض فیلتر در پارك فناوری تهران

تولید ماسك هایی با قابلیت تعویض فیلتر در پارك فناوری تهران

رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران اعلام نمود: یكی از شركت های مستقر در این پارك تهران موفق به تولید ماسك با قابلیت تعویض فیلتر شده است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، عباس زارعی ظهر امروز در نشست خبری مجازی که در سالن همایش های وزارت علوم برگزار گردید اظهار داشت: بحران های عصر دیجیتال، شکل دیجیتال دارد، و رفتارهای تخصصی در پاسخ به آن می خواهد و این رفتارهای تخصصی مناسب در شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور وجود دارد.
وی افزود: شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک دانشگاه تهران بعد از انتشار کرونا ویروس در ۳ حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان و پسا کرونا فعال شدند که تولید ۸۰ هزار قطعه ماسک در روز و ساخت دستگاه ضد عفونی کننده محیط و دست ها، ساخت کیت تشخیصی پی سی آر، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دستگاه ونتیلاتور از دستاوردهای آنها به حساب می آید.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ۱۷ شرکت مستقر در این پارک در زمینه تولید محصولات در رابطه با کرونا فعال می باشند، خاطرنشان کرد: یکی از شرکت های سازنده دستگاه نانو الیاف موفق به تولید ماسک های N۹۵ بیمارستانی کرد و در این شرکت ها هم اکنون قادر به تأمین ۷۶ درصد ماسک های صنعتی و ۵۰ درصد محلول های ضد عفونی هستند.
زارعی تولید دارویی برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا را از دیگر دستاوردهای این پارک ذکر کرد و اضافه کرد: این دارو بر پایه مواد گیاهی است که در فرآیند دریافت مجوزها قرار دارد.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تولید ماسک هایی با قابلیت تعویض فیلتر را از دیگر دستاوردهای شرکت های مستقر در پارک دانشگاه تهران نام برد و اظهار داشت: تولید سواپ برای نمونه گیری از مبتلایان به ویروس کرونا از دیگر محصولات این محققان به حساب می آید.

1399/04/18
13:37:43
5.0 / 5
1972
تگهای تولید ماسك هایی با قابلیت تعویض فیلتر در پارك فناوری تهران: تولید , دانش بنیان , دانشگاه , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم