شكست مأموریت فضایی راكت لب

شكست مأموریت فضایی راكت لب

به گزارش بیست و یكم پرتاب راكت شركت راكت لب به فضا به فاصله كوتاهی پس از پرتاب با شكست مواجه گردید و راكت و كل محموله آن از دست رفتند.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، سیزدهمین طرح پرتاب راکت الکترون شرکت راکت لب به فضا با یک فاجعه به اتمام رسید و این راکت تنها چهار دقیقه بعد از پرتاب گرفتار آتش سوزی شد.
در نتیجه هم کل راکت از بین رفت و هم ۷ ماهواره ای که قرار بود توسط الکترون به فضا منتقل شوند از بین رفتند. هنوز معلوم نیست چه نقص فنی و چه مشکلی باعث این فاجعه شده است. راکت مورد اشاره پیش از سوختن ناگهان گرفتار کاهش ارتفاع شد و همین مسئله نشان داده است موتورهای آن با نقص فنی رو به رو شده اند. مقرر است تحقیقات مفصلی در این حوزه صورت بگیرد.
پیتر بک مدیرعامل راکت لب از وقوع این رویداد اظهار تأسف کرده و از اینکه هفت ماهواره در حال حمل با راکت لب از بین رفته اند هم عذرخواهی کرده است. وی وعده داده که تا زمان شناسایی عامل دقیق وقوع این مشکل پرتاب راکت دیگری صورت نمی گیرد.
راکت لب از سال ۲۰۱۳ بعنوان یک شرکت نوپای فضایی شروع به کار کرده و ماهواره های کوچک زیادی را در مدار زمین قرار داده است. نخستین پروژه موفق راکت لب در این حوزه در سال ۲۰۱۸ انجام شد. ماهواره هایی که قرار بود توسط راکت لب در مدار زمین قرار بگیرند متعلق به آمریکا و انگلیس بوده و عمدتاً برای تصویربرداری طراحی شده بودند.

1399/04/16
17:05:56
5.0 / 5
2219
تگهای شكست مأموریت فضایی راكت لب: تحقیقات , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم