اخطار سازمان ملل درباره سواستفاده از اپلیكیشن های ردیابی كرونا

اخطار سازمان ملل درباره سواستفاده از اپلیكیشن های ردیابی كرونا

به گزارش بیست و یكم انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد اخطار داد كه شركت های فناوری و دولت ها نباید از اپلیكیشن های ردیابی كرونا برای دسترسی به داده های خصوصی كاربران سوءاستفاده كنند.به گزارش بیست و یکم به نقل از آسین ایج، چنگتای ماسانگو مدیر امور فناوری و برنامه ریزی این انجمن اخطار داده که نباید برنامه های ردیابی کرونا باعث نقض حریم شخصی مردم و دسترسی به داده های تماس آنها و هم موقعیت مکانی اشخاص شود.
وی افزوده است که حریم شخصی یکی از جنبه های مهم سیاستگذاری در زمان طراحی برنامه های ردیابی کرونا است و باید تضمین شود که این برنامه ها تنها برای اهداف از قبل مشخص شده مورد استفاده قرار بگیرند.
مدیر امور فناوری انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد در نشست «گفتگوی دیجیتال» در اینباره اظهار داشت: من فقط یک کلمه می گویم «حریم شخصی». ما باید مطمئن باشیم که این اپلیکیشن ها برای کنترل مکالمات افراد، اشخاصی که با آنها تماس گرفته شده و غیره توسط دولت ها و شرکت ها مورد استفاده قرار نمی گیرند.
در ماه های اخیر گزارش های متنوعی در مورد سوءاستفاده دولت های کشورهایی مانند سنگاپور، انگلیس، آلمان، فرانسه، آمریکا و غیره و شرکت هایی مانند اپل و گوگل از برنامه های ردیابی کرونا برای سرقت اطلاعات شخصی مردم انتشار یافته است.

1399/04/12
13:44:06
5.0 / 5
2482
تگهای اخطار سازمان ملل درباره سواستفاده از اپلیكیشن های ردیابی كرونا: اپل , اپلیكیشن , اینترنت , دیجیتال
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم