با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

پیش گیری از نتایج كووید-۱۹ با كمك یك واكسن دوره كودكی

پیش گیری از نتایج كووید-۱۹ با كمك یك واكسن دوره كودكی

بیست و یكم: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدیدی دریافتند كه شاید بتوان با كمك یكی از واكسن های دوره كودكی، از بروز نتایج ناشی از كووید- 19 پیشگیری كرد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از ردیت، بررسی جدید پژوهشگران "دانشگاه ایالتی لوئیزیانا"(LSU) نشان میدهد که شاید واکسن های زنده همچون "واکسن ام ام آر"(MMR) بتوانند از التهاب شدید ریه و "گندخونی" یا "سپتیسمی"(Septicemia) ناشی از کووید- ۱۹ پیشگیری کنند.
این پژوهش نشان میدهد که واکسن های زنده می توانند سلول های ایمنی را فعال کنند تا گلبول های سفید را برای داشتن دفاع موثرتر در مقابل عفونت آموزش دهند. پژوهشگران در بررسی های آزمایشگاهی خود نشان دادند که واکسیناسیون با واکسن زنده، محافظت ابتدایی بدن را در مقابل سپتیسمی که در اثر ادغام قارچ بیماری زا و باکتری ها پیش می آید، فعال می کند.
بگفته پژوهشگران، اثر محافظتی حاصل از واکسن زنده، توسط سلول های موسوم به "MDSCs" تولید می شود. این اثر محافظتی توانست التهاب و مرگ و میر ناشی از سپتیسمی را در چندین مدل آزمایشی مهار کند. آنها باور دارند که واکسن زنده ام ام آر به هیچ وجه برای مقابله با کووید- ۱۹ پیشنهاد نمی گردد اما می تواند در مقابل نشانه های شدید التهابی ناشی از کووید- ۱۹، اثر محافظتی داشته باشد.
دکتر "پاول فیدل" (Paul Fidel)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: تزریق واکسن های دوره کودکی همچون واکسن ام ام آر به بزرگسالان برای وادار کردن سلول های عدای به نشان دادن واکنش شدید در مقابل کووید- ۱۹، یک اقدام پیشگیرانه کم خطر است که طی یک دوره حساس از شیوع این بیماری همه گیر انجام می شود.
وی ادامه داد: این سلول ها عمری طولانی دارند اما به اندازه تمام عمر باقی نمی مانند. کسی که واکسن ام ام آر را در کودکی دریافت کرده است، بااینکه هنوز پادتن های ایمنی در مقابل سرخک، اوریون یا سرخچه را دارد اما احیانا سلول های ایمنی مورد نیاز برای مقابله با سپتیسمی را نخواهد داشت؛ در نتیجه دریافت واکسن ام ام آر در بزرگسالی، برای محافظت بهتر در مقابل سپتیسمی ناشی از کووید- ۱۹ مهمست.
چنین آزمایشی، در کشورهای دیگری نیز در حال بررسی است. بگفته پژوهشگران، حداقل شش آزمایش بالینی در اروپا، استرالیا و آمریکا شروع شده اند تا عملکرد واکسیناسیون با "مایکوباکتریوم"(Mycobacterium) را در پرسنل کادر درمان بررسی نمایند. این آزمایش ها می توانند به تشخیص واکنش های ایمنی در مقابل کووید- ۱۹ کمک کنند.
پژوهشگران باور دارند که پاسخ ایمنی مناسب می تواند التهاب شدید ناشی از کووید- ۱۹ را مهار کند و کم کند.
این پژوهش، در مجله "mBio" به چاپ رسید.
منبع:

1399/04/07
20:48:27
5.0 / 5
2240
تگهای پیش گیری از نتایج كووید-۱۹ با كمك یك واكسن دوره كودكی: آزمایش , آموزش , پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیست و یکم