تولید ربات دوپا با قابلیت عبور از سطوح ناهموار

تولید ربات دوپا با قابلیت عبور از سطوح ناهموار

به گزارش بیست و یكم محققان سوئیسی از تولید رباتی دوپا اطلاع داده اند كه از توانایی منحصر به فردی برای عبور از سطوح ناهموار از راه هماهنگ سازی دوپای خود و هم پرش برخوردار می باشد.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، این ربات که اسنتو ۲ نام دارد، توسط مؤسسه تحقیقاتی ای تی اچ زوریخ در سوئیس ساخته شده و به هر یک از دو پای آن چرخی بسته شده که انعطاف و کارآیی آن را زیاد می کند.
ربات مورد اشاره می تواند با قرار دادن هر یک از پاهای خود در سطوحی با اختلاف ارتفاع از یکدیگر برای حرکت به سمت مقصد برنامه ریزی کند. دو موتور که به هر یک از پاهای این ربات بسته شده هم پرش آنرا از روی موانع ممکن می کند.
همچنین ربات مورد اشاره به آسانی می تواند از روی پله ها بپرد و برای تنظیم پرش خود به عقب یا جلو رفته و مسیر حرکت خویش را تنظیم کند. البته این ربات می تواند به جای پرش از پله ها مانند انسان بر روی پلکان ها گام بردارد.
این ربات با خم کردن مفصل های دوپای خود می تواند تعادلش را در سطوح ناهموار و نامتقارن برای مدت نامحدود حفظ کند. این ربات هم قابل کنترل از راه دور بوده و هم به صورت خودران قابل برنامه ریزی است. سرعت حرکت این ربات ۱۰.۴ کیلوگرمی، ۸ کیلومتر در ساعت است و می تواند حداکثر ۴۰ سانتیمتر به هوا بپرد و با یک مرتبه شارژ ۱.۵ ساعت کار می کند.

1399/03/24
13:58:25
5.0 / 5
1983
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , ربات , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم