دستاورد دانش بنیان ها؛

تولید محلول های نانویی برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو

تولید محلول های نانویی برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو

بیست و یکم: یک شرکت دانش بنیان، محلول های نانویی ساخته است که منجر به کاهش استهلاک سیستم خنک کننده، کاهش دفعات روشن شدن فن خودرو و جلوگیری از جوش آوردن خودرو می شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، حسین صادقی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه کارهای تحقیقاتی این گروه منجر به یک اختراع در حوزه مایعات خنک کننده موتور خودرو رسید، اظهار داشت: تولید صنعتی این مایع خنک کننده از سال ۱۴۰۱ اغاز و در سراسر کشور توزیع شد به شکلی که هم اکنون در ۱۵ استان نماینده جذب کردیم و الان در ۱۵ استان که شهرهای گرمسیر و سردسیر نیز در بین انها وجود دارد، محصول خنک کننده ما عرضه می شود.
وی اظهار داشت: با بهره گیری از نانوذرات، ظرفیت حرارتی محلول خنک کننده را افزایش دادیم، با این کار آب رادیاتور دیر به نقطه جوش و یا انجماد می رسد. علاوه بر این ما هدایت حرارتی آب را نیز ارتقا دادیم، نانوذرات سبب شد آب رادیاتور هدایت حرارتی بهتری داشته باشد. ضمن آنکه این خنک کننده های نانویی می تواند روی مصرف سوخت نیز موثر باشد.
صادقی اشاره کرد: یک سال اول توزیع مایعات خنک کننده در بازار، برای مشتریان این فرصت را فراهم کردیم تا این محصول را بررسی نمایند، تا حالا بازخورد مشتریان مثبت بوده است.
این شرکت دانش بنیان بصورت تخصصی در حوزه تولید و توسعه محصولات دانش محور در عرصه خودرو و مطالعه در حوزه تهیه مواد اولیه مورد استفاده در صنعت خودرو فعالیت می کند. یکی از محصولات پر استفاده این شرکت، مایع خنک کننده رادیاتور خودرو است که به کمک فناوری نانو بهینه سازی شده است و به بهبود عملکرد خودرو کمک شایانی می کند.
موتور خودرو به سبب احتراقی که در داخل آن صورت می گیرد در معرض دمای بالایی قرار دارد، بدین جهت وجود یک سیستم خنک کننده برای تعدیل دمای موتور ضرورت دارد. آب رادیاتور سیالی است که می تواند گرما را از موتور جذب کرده و بوسیله سیستم رادیاتور آنرا به بیرون از موتور هدایت کند.
کاهش استهلاک سیستم خنک کننده، کاهش دفعات روشن شدن فن خودرو، جلوگیری از جوش آوردن خودرو، افزایش مقاومت سیستم خنک کننده در مقابل خوردگی، کاهش دمای آمپر در زمان استفاده از کولر، افزایش عمر واشر سرسیلندر و بهبود کارآیی موتور خودرو، جلوگیری از تشکیل رسوب در رادیاتور خودرو و نیز کاهش چشم گیر مصرف سوخت خودرو، همچون مزایای این مایع خنک کننده رادیاتور است.


منبع:

1403/04/10
10:30:32
0.0 / 5
144
تگهای تولید محلول های نانویی برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو: تحقیقات , تولید , دانش بنیان , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم